Новини


14-18 лютого виставка фіалок на Рогнідинській

опубліковано 13 лют. 2018 р., 04:46 Адміністратор сайту

    14 лютого у День закоханих всі пари, які завітають на нашу виставку, отримають листкові живці у подарунок, щоб самотужки виростити фіалочку..
Докладно про виставку на сторінці ВИСТАВКИ-ДІЮЧІ.

З 6 лютого по 3 березня виставка ошибани «Чотири пори року»

опубліковано 5 лют. 2018 р., 08:24 Адміністратор сайту

      Докладно про виставку на сторінці ВИСТАВКИ-ДІЮЧІ.

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

опубліковано 2 лют. 2018 р., 06:02 Адміністратор сайту

Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення.
У 2018 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно - болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».
Головною метою Всесвітнього дня водно-болотних угідь цього року 
є підвищення рівня знань та поширення інформації про те, як міські заболочені ділянки сприяють збалансованому розвитку міст. Люди переїжджають до міст у пошуках робочих місць та кращої долі. Очікується, що до 2050 року в містах буде жити приблизно 66 % населення планети. На жаль, більшість людей не усвідомлюють цінність та важливість водно-болотних угідь. Як правило, у містах такі ділянки розглядаються як пустки і звалища, вони засипаються, і їхні території відводяться під забудову тощо. Вчені підрахували, що з 1990 року зникло приблизно 64 % водно- болотних угідь, у той час як площі міст значно зросли.
Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя – ці та інші водно-болотні угіддя у містах роблять їх більш привабливими та придатними для життя, створюючи можливості для водо забезпечення, пом’якшення впливу повеней, переробки відходів, створення зелених зон та здорового природного середовища.. Цінність водно-болотних угідь у містах зростає разом із тим, як чисельність населення міст продовжує зростати, на сьогодні складаючи вже 4 мільярди людей. 
Водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Вони діють як природні водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, а також запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.
Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість яких пов’язані зі змінами клімату. Міжнародні експерти передбачають і надалі зростання кількості небезпечних стихійних явищ. Відповідно до даних ООН, приблизно 90% всіх стихійних лих пов’язані з водою.
Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

1-3 лютого виставки-ярмарки "Екологічна медицина" та "Чарівний подарунок"

опубліковано 1 лют. 2018 р., 04:34 Адміністратор сайту

     Докладно на сторінці ВИСТАВКИ-ДІЮЧІ.

28 січня день відкриття Антарктиди

опубліковано 24 січ. 2018 р., 02:59 Адміністратор сайту

28 січня 1820 року шлюпи «Мирний» і «Восток» російської експедиції під керівництвом Фабіана Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва впритул наблизились до шельфового льодовика в районі, відомому сьогодні як Берег Принцеси Марти. Ця подія вважається відкриттям шостого материка - Антарктиди.

Південний полюс постав перед мореплавцям як товщі льоду, усипані крижаними буграми. Бажаючи переконатися у вірності свого відкриття, Беллінсгаузен тричі намагався підійти до самої землі, кораблі обійшли майже весь материк, але вийти на берег так і не вдалося.
Плавання тривало 751 день. На карту були нанесені 29 нових островів. Експедиція Беллінсгаузена і Лазарєва справедливо вважається однією з найбільш важливих і складних в історії.
У 1959 році був підписаний Договір про Антарктику, що закріплює за Антарктидою статус території, вільної від військової діяльності та присвяченої діяльності науковій.

Фото Київський Міський Будинок Природи.

З 17 по 27 січня виставка ошибани «Закохані у флористику»

опубліковано 17 січ. 2018 р., 01:24 Адміністратор сайту

    Детально про виставку на сторінці ВИСТАВКИ-ДІЮЧІ.

18-25 січня - Великий зимовий облік птахів.

опубліковано 15 січ. 2018 р., 07:46 Адміністратор сайту

Зимовий облік птахів часом називають Різдвяним. Традиція обліку птахів народилася в 1990 році, у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом вперше 26 людей провели цей святковий день разом з пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючи їх польоту та свободі.


11 січня – Міжнародний день заповідників та національних парків

опубліковано 11 січ. 2018 р., 03:16 Адміністратор сайту


Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в  державі.
Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства. 

Поняття "Заповідник" і "Національний парк"
Заповідник - ділянка землі або водного простору, в межах якого весь природний комплекс повністю і назавжди вилучено з господарського використання і знаходиться під охороною держави. Заповідником називають також науково-дослідні установи, за якими закріплені зазначені території. 

Біосферний заповідник
Біосферний заповідник - територія (заповідник, національний парк та ін), на якій захист найбільш представницьких для даної зони природних комплексів поєднується з науковими дослідженнями, довгостроковим моніторингом середовища і освітою в області охорони природи.

Національний парк
Національний парк (природний національний парк), територія (акваторія), на якій охороняються ландшафти та унікальні об'єкти природи. Від заповідника відрізняється допуском відвідувачів для відпочинку. Перший у світі Єллоустонський національний парк заснований в 1872 році в США. До 1982 у світі створено понад 1200 національних парків та інших територій, що охороняються, близьких до них по організації, площа понад 2,7 млн. кв. км.

Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.

Виставки, які працюють в Будинку природи:

опубліковано 10 січ. 2018 р., 04:54 Адміністратор сайту

  - Живопису Григорія Поліщука - останній день виставки 13 січня;
  - дитячих робіт конкурсу "Новорічна ялинка" - до 19 січня;
  - акваріумних риб та рослин - постійно діюча.

 Докладно про виставки можно почитати на сторінці ВИСТАВКИ - ДІЮЧІ.

Графік робити виставок Будинка природи у святкові дні:

опубліковано 27 груд. 2017 р., 08:43 Адміністратор сайту   [ оновлено 27 груд. 2017 р., 08:48 ]


* 30-31 грудня, 1 січня – виставки не працюють;

* 2-5 січня виставки працюють з 12-00 до 17-00;

* 6-8 січня – виставки не працюють;

З 9 січня виставки працюють у звичному режимі.

ГАРНИХ ВСІМ СВЯТ!


1-10 of 163