10 травня – Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day)

опубліковано 10 трав. 2018 р., 02:03 Адміністратор сайту

 

Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася.

Загалом, сільське господарство (втрата середовищ існування внаслідок розширення сільгоспугідь та інтенсифікації сільського господарства) є головною причиною зникнення птахів у світі. Це тривожні висновки з останньої доповіді "Стан птахів світу 2018" про ситуацію зі світовими популяціями птахів, підготовленої BirdLife International.

          Доповідь "Стан птахів світу", заголовком якої на цей раз є “Перевіряючи пульс планети” — це головна глобальна оцінка, де види птахів використано для визначення загального стану екосистем. П’ять років роботи над доповіддю засвідчили, що 11 тисяч видів птахів світу нині в складній ситуації: чисельність принаймні 40% із них скорочується, а кожен восьмий належить до зникаючих у світі.

Постійне погіршення стану птахів викликає занепокоєння станом нашої планети; адже птахи виконують широке коло екосистемних послуг, наприклад, контролюють популяції комах-шкідників та розповсюджують насіння рослин. Динаміка чисельності популяцій птахів часто відображає зміни в інших групах тварин, і вони дуже чутливі до змін у довкіллі. Як одна з найбільш вивчених груп життя, птахи є своєрідними індикаторами загальних екологічних негараздів. “Криза зникнення ліпше зрозуміла серед птахів, аніж серед інших груп. Через птахів ми тримаємо руку на пульсі планети, і це чимало розповідає нам про її здоров’я," — каже Патрісія Зуріта, виконавчий директор BirdLife International.

 

Загальні загрози для птахів світу
За всі загрози, що постали перед птахами, несуть відповідальність люди. Найсерйозніші серед загроз такі:

·                     розширення масштабів сільського господарства та його інтенсифікація чинить вплив на 1091 глобально вразливий вид (74%);

·                     вирубування лісів впливає на 734 види (50%);

·                     інвазивні чужорідні види загрожують 578 видам (39%);

·                     полювання та вилов ставить під загрозу 517 видів (35%);

·                     зміна клімату — новоявлена загроза з серйозним потенціалом впливу нині погіршує стан 33% глобально вразливих видів — крім того вона часто підсилює вплив інших загроз.

 

Прикладом незбалансованих сільгосп методів є використання нейротоксичних інсектицидів, відомих як група неонікотиноїдів, що згубно діють на птахів. Науково доведено, що нейротоксини, зокрема, погіршують орієнтацію в птахів під час міграції. 

Всесвітній день мігруючих птахів був ініційований у 2006 році Угодою про збереження афро-азіатських мігруючих водно-болотних птахів у співпраці з Конвенцією про збереження мігруючих видів тварин як глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для мігруючих птахів та середовища їхнього проживання в усьому світі.

ą
Адміністратор сайту,
10 трав. 2018 р., 02:03
Comments