11 січня – Міжнародний день заповідників та національних парків

опубліковано 11 січ. 2018 р., 03:16 Адміністратор сайту

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в  державі.
Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства. 

Поняття "Заповідник" і "Національний парк"
Заповідник - ділянка землі або водного простору, в межах якого весь природний комплекс повністю і назавжди вилучено з господарського використання і знаходиться під охороною держави. Заповідником називають також науково-дослідні установи, за якими закріплені зазначені території. 

Біосферний заповідник
Біосферний заповідник - територія (заповідник, національний парк та ін), на якій захист найбільш представницьких для даної зони природних комплексів поєднується з науковими дослідженнями, довгостроковим моніторингом середовища і освітою в області охорони природи.

Національний парк
Національний парк (природний національний парк), територія (акваторія), на якій охороняються ландшафти та унікальні об'єкти природи. Від заповідника відрізняється допуском відвідувачів для відпочинку. Перший у світі Єллоустонський національний парк заснований в 1872 році в США. До 1982 у світі створено понад 1200 національних парків та інших територій, що охороняються, близьких до них по організації, площа понад 2,7 млн. кв. км.

Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.
ą
Адміністратор сайту,
11 січ. 2018 р., 03:16
Comments