14 липня – день Либеді

опубліковано 12 лип. 2018 р., 05:47 Адміністратор сайту   [ оновлено 12 лип. 2018 р., 06:06 ]
У нашому Екологічному календарі липень присвячено річці Либідь – правої притоки Дніпра. Либідь, безумовно, одна із найвідоміших київських річок. Її сучасна довжина становить понад 16 км, площа водозбору – 6600 га, а перепад висот між витоком і гирлом перевищує 85 м. Гирло річки Либідь розташоване на південний схід від головної будівлі ТЕЦ-5. Найвідоміший з двох офіційно визнаних витоків Либеді знаходиться на території парку Відрадний (вул.М.Донця). Ра
зом з тим на поверхні річка вперше з’являється лише поблизу перетину вулиць Залізничної та Маміна-Сибіряка, де відразу зливається зі своєю правою притокою – річкою Вершинкою. Поблизу станції метро «Видубичі» розташована єдина природна ділянка річки, довжиною 0,5км, яка зберегла свій первісний вигляд і якій надано статус комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Природне русло р.Либідь».
На жаль впродовж останнього сторіччя легендарна річка зазнала значних змін: розлоге у минулому русло на сьогодні закуте у бетон, замість лісів вздовж річки збудовано промислові об’єкти, а річковий басейн перетворено на міський зливний колектор. Він додає Либеді десятки тонн піску, дрібного побутового сміття, залишків нафтопродуктів, що потрапляють у річку через зливні рештки та жолоби із шляхопроводів столиці.
Однак, завдяки зусиллям членів ГО «Водний рух Київщини», легендарна Либідь отримала шанс на відродження (ревіталізацію) як водного об’єкту, громадського центру, зеленої артерії міста.
Цьогорічний святковий захід присвячено 1050-річчу з дня першого згадування легендарної річки у древньому літописі. Організаторами заходу (ГО «Водний рух Київщини») передбачені цікаві майстер класи для дітей і дорослих, різноманітні конкурси з призами і інше. Захід відбудеться 14 липня 2018 року на території скверу по вул. Ямська, 54 та прилеглій до скверу прибережній захисній смузі славетної Либеді.


ą
Адміністратор сайту,
12 лип. 2018 р., 05:47
ą
9reka2.jpg
(248k)
Адміністратор сайту,
12 лип. 2018 р., 05:47
ą
Адміністратор сайту,
12 лип. 2018 р., 06:06
Comments