1 квітня - День захисту птахів

опубліковано 31 бер. 2017 р., 03:47 Адміністратор сайту


Щорічно першого квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». В 1906 році було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, з того часу , перше квітня – це не лише свято підписання Конвенції, а й Міжнародний день птахів. Вченні ще на початку 20-того століття говорили про серйозність питання зникнення видів пернатих.

На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 підвидів), а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.
Тому Міжнародний день птахів був ухвалений з метою звернення уваги людства на проблеми збереження пернатих видів. Ця проблема є актуальною не тільки в Україні, але і у всіх країнах світу. На сьогоднішній день до Червоної книги України занесено 33 видів птахів, ще 195 налічуються в заповідниках.
Що ж стосується України, то підготовка до цього свята починається з приходом весни. За звичаєм в очікуванні птахів на вулицях розвішували шпаківні. Для Нас, українців повернення птахів, символізує прихід весни, а з нею – і тепла. Цього дня, за традицією, наші прапрабабусі випікали «жайворонків» з тіста і співали святкові пісні.
В якійсь мірі це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них. Хто краще знає птахів? Звичайно ж орнітолог, хто ж як не він? Деякі видання та громадськість виступили з ініціативою відзначати професійне свято орнітологів в цей день.

А Ви знали, що єдиний в світі птах, у якої взагалі немає крил, це Ківі. Він живе в Новій Зеландії.

Чим відрізняємось ми від птахів? Не лише тим, що вони літають, а ми ні, важливо також те, що температура тіла птахів на 7-8 градусів вище, ніж у людини, а серце птаха б’ється близько 400 разів на хвилину, і це під час відпочинку. І близько 1000 ударів в хвилину під час польоту! У польоті птахи здатні розвивати швидкість понад 320 км / год, наприклад це робить сокіл сапсан під час полювання. А ще вони дуже швидко бігають,наші пернаті друзі. Знаменитий страус розгоняється до 60 км / год. Деякі види птахів - прекрасні плавці, а самим «розумним» птахом можна назвати звичайного горобця. На 100 грам маси його тіла приходиться 4,37 грамів мозку. Для порівняння: у коня - 0,1 грама мозку на кілограм маси, а у крокодила - не більш 0,007 г / кг.
ą
Адміністратор сайту,
31 бер. 2017 р., 03:47
Comments