1 серпня 2018 року – день екологічного боргу

опубліковано 31 лип. 2018 р., 04:34 Адміністратор сайту   [ оновлено 2 серп. 2018 р., 05:33 ]

Згідно з даними Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), наразі людство споживає в 1,7 раза більше, ніж може забезпечити планета Земля. Тобто нам потрібні ресурси не однієї, а 1,7 планети, щоб забезпечити нинішній стиль життя.
День екологічного боргу (День екоборгу)  настає тоді, коли кількість використаних ресурсів перевищує той обсяг, який Земля здатна відновити за рік. Цей день визначає науково-дослідницька організація «Глобальна мережа екологічного сліду» (Global Footprint Network, GFN), яка запропонувала його в 1987 році. З кожним роком День екоборгу настає все раніше й раніше: у 1970 році він настав 23 грудня, у 2000-му - 4 жовтня, у 2016-му - 8 серпня, у 2017-му - 2 серпня, у 2018-му - 1 серпня. Тобто з минулого року людство суттєво уповільнило свої боргові темпи (1 день порівняно з минулим роком), однак навіть один день боргу у масштабах планети - це колосальні ресурси: тисячі гектарів вирубаних лісів, тисячі тон виловленої риби, мільйони тон їжі, приблизно чверть з якої навіть не використовується та йде у смітник.
Свої показники у порівнянні з минулим роком суттєво покращила Австралія: минулого року країна очолювала список країн-боржників, споживаючи ресурсів 5,2 планети. Цього року показник австралійців - 4,1 планети. Американцям, як і торік, потрібно 5 планет, наразі вони є лідерами списку. П’ятірку рейтингу замикають Південна Корея (3,5 планети), Росія (3,3), Німеччина (3).
“Прості щоденні дії, наш вибір, про який ми часом навіть не замислюємося, впливають на природу навколо нас: нам треба більше паперу - вирубується більше лісів, залишили включеним непотрібне світло - десь спалили більше ресурсів, купили поліетиленовий пакет - якась тварина у світі загинула. Щороку екоборг планети росте, і потрібно вже сьогодні ставати більш відповідальним до власного споживання та ощадливішими до ресурсів планети”, - говорить Олена Тарасова-Красієва, національна координаторка World Wildlife Fund в Україні.
Борги рано чи пізно доведеться віддавати. Можливо, й не нам, але точно - майбутнім поколінням.
ą
Адміністратор сайту,
31 лип. 2018 р., 04:34
Comments