21 березня - міжнародний день лісу

опубліковано 21 бер. 2017 р., 09:35 Адміністратор сайту
Всесвітній день Лісу, або день захисту Лісу чи просто день лісництва, кожен називає так, як йому зручно. Головне щоб суть святкування дня не змінювалась. Сама ж традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією Об’єднаних Націй з питань продовольства і сільського господарства. Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що Всесвітній день лісівництва потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору:   виробництво, захист, і відновлення.

У лісах України росте 200 деревних і чагарникових порід: сосна, дуб, ялина, ялиця, бук, граб, ясен, береза, вільха, осика, верба та інші. На Україні переважають насадження з листяних порід     55% загальної площі. У них росте 21,4% дубових лісів країни. Букові ліси становлять 19%, насадження ясена – 12%. Найстаріші ліси – в Закарпатській області. Середній їх вік – 63 роки. У зоні Карпат молоді насадження досягають 42%, а решта – 58%. На Україні більша половина насаджень – молоді насадження, вони становлять 56% від загальної площі. Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею і запасами лісу є європейською лісовою державою і за площею лісів Україна посідає восьме місце в Європі.

Потрібно користуватися нашими природними багатствами так, щоб не тільки запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв’язок з навколишнім середовищем.

Для того, щоб не наносити руйнівної шкоди нашим лісам, велика кількість свідомих громадян проводять щорічну акцію в цей день: «Посади дерево». Посадивши хоча б одне дерево, хоча б раз відчувши той ніжний шепіт лісу, людина назавжди відчуває свою причетність до стану навколишнього середовища.

Не будьте байдужими! Посадіть своє дерево, і нехай росте і квітне воно. І пам’ятайте: підтримавши таку акцію, ви не лише прикрасите власну оселю, а й збагатите планету чистим свіжим повітрям, покращите екологічну ситуацію краю, збережете здоров’я собі і майбутнім поколінням

ą
Адміністратор сайту,
21 бер. 2017 р., 09:35
Comments