23 березня – Всесвітній метеорологічний день

опубліковано 23 бер. 2017 р., 05:29 Адміністратор сайту   [ оновлено 23 бер. 2017 р., 05:30 ]


Все в природі з усім пов’язане, одне з базових правил екології, які ми вчили, ще на перших курсах університету. Як не крути, але воно так і є. Скільки разів ви помічали, що під час похмурої погоди у вас болить голова, чи знижується показник працездатності чи навіть просто хочеться спати? Дуже часто. Це підтверджує теорію того, що природа на нас впливає хочемо ми того чи ні, іншими словами  - метеочутливість. Кожна людина відчуває вплив природи, хтось більшою мірою, а хтось меншою. Статистика свідчить, що майже третина населення нашої планети має метеопатичні реакції. І тому, напевне, в кожній родині є такий собі «домашній синоптик», який прогнозує погодні зміни, відчуваючи погіршення свого стану. Болить голова, шпигає серце, крутить суглоби – отож чекай опадів, грози, бурі, різкого похолодання чи, навпаки, потепління.

Залежність самопочуття від погоди та інших природних катаклізмів помітили ще стародавні лікарі, проте вивчати цю проблему медики почали набагато пізніше. А діагноз метеочутливість з'явився порівняно недавно. Що ж це за хвороба? 

Фахівці визначають метеочутливість як хворобливу реакцію організму на зміну погодних умов та інших факторів зовнішнього середовища. Це може бути дощ або сніг, наближення циклону або антициклону, магнітні бурі, спалахи на сонце та багато іншого. 

Причому, як помітили дослідники, наш організм реагує не стільки на саму погоду, скільки на її різку зміну , а нездужання, пов'язані з цим, зазвичай починаються за 1-2 дні до змін і можуть продовжуватися ще протягом 3-4-х діб. Все залежить від самої людини, його віку, комплекції, перенесених травм, наявності хронічних захворювань і навіть темпераменту. 

Статистика, накопичена за останнє десятиліття, показує, що понад 80% всіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.

У 50-ті роки втрати від усіх випадків у світі стихійних лих оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті роки — у сорок мільярдів доларів на рік. Сьогодні цю цифру потрібно збільшити в чотири рази.

23 березня 1950 року набула чинність Конвенції Всесвітньої метеорологічної організації, яка започаткувала створення ВМО(Всесвітньої метеорологічної Організації). Тому цей день був вибраний у 1960 ВМО для підвищення обізнаності широкої громадськості у всіх країнах про роботу Національних гідрометеорологічних служб, а також поглиблення розуміння значущості такої роботи. Тому так важливо зранку, виходячи з будинку дізнатись яка нас очікує погода, а краще і на декілька днів наперед.

ą
Адміністратор сайту,
23 бер. 2017 р., 05:29
Comments