23 липня – Всесвітній день китів та дельфінів

опубліковано 23 лип. 2018 р., 04:34 Адміністратор сайту   [ оновлено 23 лип. 2018 р., 04:45 ]

23 липня суспільство відзначає Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day). У 1986 році це свято заснували після того, як Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC) ввела заборону на китовий промисел, яка означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом суворо заборонені.

При цьому китовий промисел — не єдина загроза для даних тварин. Ще один із головних факторів зникнення китів, дельфінів і інших морських ссавців — це їх відлов для дельфінаріїв, океанаріумів і так далі. Саме тому, ця дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців.

Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи та організації проводять акції та демонстрації на захист китів та інших морських ссавців. Традиційно екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека зникнення.

Особливе значення цей день має для України, так як в Чорному морі на даний момент мешкає кілька десятків видів дельфінів. Багато з них знаходяться під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги.

ą
Адміністратор сайту,
23 лип. 2018 р., 04:34
Comments