24 травня – Європейський День парків

опубліковано 24 трав. 2018 р., 03:06 Адміністратор сайту   [ оновлено 24 трав. 2018 р., 03:06 ]

Глобальна мета Європейського дня парків полягає в підвищенні значущості парків і заповідних територій, а також в розробці заходів по збереженню цих територій. Важливою складовою цього процесу організатори свята бачать міжнародну консолідацію в питаннях, що стосуються охорони природних територій Європи.

Заходи, присвячені цьому святу, обов'язково проводять на заповідних територіях, а також в самих парках. Вони направлені на те, щоб звернути увагу людей на природну красу, що оточує, на її збереження.

 Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні природні території є однією з найбільших цінностей планети. Вони накопичили в собі культурну спадщину кількох століть, тому збереження таких природних зон вважається обов'язком людства.

ą
Адміністратор сайту,
24 трав. 2018 р., 03:06
Comments