29 серпня - Міжнародний день дій проти ядерних випробувань

опубліковано 29 серп. 2018 р., 06:46 Адміністратор сайту

Ядерні випробування підземні і атмосферні, підводні та за межами нашої атмосфери - всього було проведено ядерними державами в XX столітті більше двох тисяч ядерних вибухів.
Перше ядерне випробування було проведено Сполученими Штатами 16 липня 1945 року в штаті Нью-Мексико. Вважається, що для розробки нової ядерної зброї - випробування є обов'язковою необхідною умовою. Тому обмеження випробувань переслідує в першу чергу перешкодити розробці нових ядерних систем тим державам, які вже їх мають, і не дозволити іншим державам стати власниками ядерної зброї.
В роки проведення випробувань поверхня Землі буквально світилася від радіоактивних випромінювань: на кожному квадратному метрі вибухали щомиті десятки тисяч радіоактивних атомів. Мабуть, важко вказати інший приклад такого глобального вторгнення людини в життя біосфери. Випробування стали першим в історії цивілізації глобально небезпечним експериментом, у результаті якого смертоносні радіоактивні частки були розсіяні по всій планеті. Величезна кількість радіоактивних речовин утягується в процеси, що тривають у біосфері, накопичується в грунтах, водах і, головне, у живих організмах, безперешкодно бомбардуючи їх своїми випромінюваннями. Глобальне радіоактивне забруднення біосфери призвело до постійного опромінення населення всієї земної кулі. Що стосується віддалених наслідків ядерних вибухів, то фактично з того часу, як була винайдена ядерна зброя і почалися її випробування, ступінь небезпеки радіоактивного зараження і його наслідків або недооцінювався, або свідомо з усіляких причин занижувався.
Останні (вже підземні) ядерні випробування були проведені:
• СРСР — у 1990 році,
• Великою Британією — 1991 році,
• США — 23 вересня 1992 року,
• Францією — в січні 1996 року,
• Китаєм — в липні 1996 року.
У 1996 році було підписано Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Країни, що ратифікували Договір, зобов'язалися не відновлювати випробувань ядерної зброї.
Незважаючи на дію заборони на проведення випробувань і строгий контроль за його дотриманням, жодна з країн ядерного клубу не відмовляється від вдосконалення свого арсеналу. Ядерна боєголовка сама по собі складається з безлічі неядерних систем, які можна випробувати без проведення ядерного вибуху, замінивши подільний матеріал муляжем. Для випробування ж самого ядерного заряду проводяться такі тести, які не підпадають під договірний заборона. Такі випробування проводяться в спеціальних лабораторіях,
Розуміння і політична воля у необхідності припинення ядерних випробувань прийшло лише з наступом нового тисячоліття. 2-го грудня 2009-го року на 64-й сесії, поважної міжнародної структури, Генеральної асамблеї ООН, в резолюції № 64 /35, - 29-е серпня було оголошено Міжнародним днем дій проти ядерних випробувань . 
Від якості і своєчасності вирішення глобальних проблем людства залежить особисте щастя і благополуччя кожного з нас, оскільки людина є членом не тільки своєї сім'ї, колективу, міста, але і всієї Планети.
ą
Адміністратор сайту,
29 серп. 2018 р., 06:46
Comments