2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

опубліковано 2 лют. 2018 р., 06:02 Адміністратор сайту
Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення.
У 2018 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно - болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».
Головною метою Всесвітнього дня водно-болотних угідь цього року 
є підвищення рівня знань та поширення інформації про те, як міські заболочені ділянки сприяють збалансованому розвитку міст. Люди переїжджають до міст у пошуках робочих місць та кращої долі. Очікується, що до 2050 року в містах буде жити приблизно 66 % населення планети. На жаль, більшість людей не усвідомлюють цінність та важливість водно-болотних угідь. Як правило, у містах такі ділянки розглядаються як пустки і звалища, вони засипаються, і їхні території відводяться під забудову тощо. Вчені підрахували, що з 1990 року зникло приблизно 64 % водно- болотних угідь, у той час як площі міст значно зросли.
Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя – ці та інші водно-болотні угіддя у містах роблять їх більш привабливими та придатними для життя, створюючи можливості для водо забезпечення, пом’якшення впливу повеней, переробки відходів, створення зелених зон та здорового природного середовища.. Цінність водно-болотних угідь у містах зростає разом із тим, як чисельність населення міст продовжує зростати, на сьогодні складаючи вже 4 мільярди людей. 
Водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Вони діють як природні водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, а також запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.
Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість яких пов’язані зі змінами клімату. Міжнародні експерти передбачають і надалі зростання кількості небезпечних стихійних явищ. Відповідно до даних ООН, приблизно 90% всіх стихійних лих пов’язані з водою.
Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

ą
Адміністратор сайту,
2 лют. 2018 р., 06:02
Comments