4 липня - Міжнародний день дельфінів, що знаходяться в неволі

опубліковано 3 лип. 2018 р., 06:12 Адміністратор сайту

 4 липня в Міжнародний день дельфінів, що знаходяться в неволі, по всьому світу щорічно проходять пікети на захист дельфінів. Ініціатива виходить від борців за права тварин, які вважають неприпустимим використання дельфінів і інших морських ссавців в мілітаристських цілях і тримання їх в неволі.

Впродовж десяти років Асоціація рибалок України разом з іншими громадськими організаціями бореться за права дельфінів, вимагаючи закрити всі дельфінарії на території країни та заборонити експлуатацію їх у розважальних цілях. Члени Асоціації переконані, що розум і закон візьмуть гору і скоро дельфіни опиняться в рідній стихії ― в морі. Решту морських тварин АРУ пропонує переселити в океанаріуми, в умови, що максимально наближені до природних.
У Чорному морі мешкає три види дельфінів: афаліна, білобочка і азовка. Найбільший бутилконос, або афаліна. Поменше - белобочка і найменший дельфін - азовка (морська свиня, пихтун). Вони занесені до Червоної книги України.

Але це не зупиняє бізнесменів використовувати Червонокнижних дельфінів у розважальних цілях.
Дельфіни, кити і білухи такі розумні, що для них необхідно прийняти білль про права. Це дозволить поводитися з ними, як з тими, хто не відносяться до людського роду але є особистостями. Так вважають українські екологи і фахівці Гельсінкської групи, що включає в себе членів британського Товариства захисту китів і дельфінів.

На думку фахівців, Декларація прав китоподібних, в разі її зведення в ранг закону, захистить їх від утримання в зоопарках і нападу з боку браконьєрів. Китобоїв прирівняє до вбивць. А нафтові та будівельні компанії - враховувати наслідки своїх дій для життя цих створінь.

У проекті закону говориться, що кожен представник китоподібних - кити, дельфіни і білухи - має право на життя, і ніхто не має права бути власником цих створінь або робити щось, що порушує їх права, свободи чи встановлені правила.

Дельфіни - люди Моря! Тримати у неволі цих прекрасних тварин заради комерційних цілей є дикістю. Цей жах повинен стати частиною минулого.
ą
81943.jpg
(327k)
Адміністратор сайту,
3 лип. 2018 р., 06:12
ą
Адміністратор сайту,
3 лип. 2018 р., 06:12
Comments