6 серпня - Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

опубліковано 6 серп. 2018 р., 02:00 Адміністратор сайту   [ оновлено 6 серп. 2018 р., 02:00 ]
         Цього дня 1945 р. американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіму.

Унаслідок миттєво загинули близько 80 тисяч осіб, пропали безвісті понад 12 тисяч осіб.

У радіусі чотирьох кілометрів від епіцентру вибуху протягом багатьох годин тривали пожежі. На площі 12 квадратних кілометрів будови були повністю зруйновані, з 90 тисяч будинків знищені 62 тисячі.

Наступна бомба була скинута 9 серпня. Об 11 год. 01 хв. екіпаж літака-носія скинув Fat Man (“Товстун”) з плутонієвим зарядом (тротиловий еквівалент 20 тисяч тонн) на Нагасакі. Миттєво загинули і пропали безвісті понад 73 тисячі осіб, пізніше від опромінення і поранень померли ще 35 тисяч осіб. Понад 50% постраждалих були вражені опіками, до 30% отримали ушкодження від ударної хвилі, 20% піддалися дії проникаючої радіації. Пожежі знищили велику частину будівель.

Внаслідок двох бомбардувань постраждали близько 300 тисяч осіб.

Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров'ю громадян. 6 серпня 1955 року в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї. Відтоді місто, постраждале від атомного бомбардування, стало символом боротьби проти зброї масового знищення, а День Хіросіми став відзначатися міжнародним співтовариством як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини. На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.

ą
33-1.jpg
(348k)
Адміністратор сайту,
6 серп. 2018 р., 02:00
Comments