8 червня - Всесвітній день океанів

опубліковано 6 черв. 2017 р., 05:19 Адміністратор сайту

На нашій планеті Світовий океан займає близько 70% всієї поверхні Землі. Прийнято розділяти весь водний басейн планети на 4 океани, які всі ми знаємо ще зі шкільної парти. Це Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий океани. Святкування Дня океанів безпосередньо стосується океанологів - вчених, які займаються вивченням Світового океану, його життя і розвитку. Завдяки цим вченим і було придумане це свято. Його головна мета - актуалізація проблем сучасного океану, який щодня піддається негативному впливу різних факторів. В результаті згубної діяльності людини багато видів флори і фауни, що населяють Світовий океан, опинилися на межі зникнення. А цілий ряд представників підводного світу планети назавжди зник.

Всесвітній день океанів - спосіб заявити про цю проблему публічно. Цією ідеєю вчені-океанологи задалися в 1992 році, коли відбулася їх профільна конференція в Ріо-де-Жанейро.

Це свято до 2009-го року офіційно не було затверджено Організацією Об’єднаних Націй, але відзначалося безліччю людей, які так чи інакше мають відношення до Світового океану, навіть найвіддаленіше. Пізніше, 5-го грудня 2008-го року, за даними проекту DilovaMova.com, Генеральна Асамблея ООН, в резолюції №A/RES/63/111 (п. 171) виправила даний момент і Всесвітньому дню океанів було повністю присвоєно одне з найбільш гідних і узаконених статусів на міжнародному рівні.

ą
Адміністратор сайту,
6 черв. 2017 р., 05:19
Comments