Яку шкоду несуть середовищу використані батарейки і як вони утилізуються?

опубліковано 18 бер. 2015 р., 07:51 Адміністратор сайту   [ оновлено 18 бер. 2015 р., 08:33 ]

Чи знаєте ви, що одна відпрацьована пальчикова батарейка, потрапляючи до навколишнього середовища, забруднює 400л води, або 20кв.м грунту? Батарейки містять шкідливі для людини та навколишньго середовища хімічні речовини, зокрема свинець, ртуть, кадмій, нікель, цинк, кобальт та інші важкі метали, кислоти та луги. Більшість людей позбуваються відпрацьованих хімічних джерел струму,  викидаючи їх разом з побутовими відходами. Проте батарейки не можуть бути знешкоджені методами утилізації звичайного сміття.

З метою поліпшення ситуації щодо поводження з відпрацьованими хімічними джерелами струму Всеукраїнська екологічна ліга, Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» в листопаді 2012р.започаткували громадську проридоохоронну акцію «Батарейкам- утилізація!» Основним завданням продоохоронної акції є інформування населення та його залучення до збирання відпрацьованих хімічних джерел струму, передача їх на утилізацію.

Київським міським Будинком природи підтримано зазначену акцію, в приміщенні Будинку встановлено контейнер для збору батарейок. Всі зібрані відпрацьовані джерела струму будуть направлені на завод «Tredi» у Франції, який широко відомий у світі, що має значний досвід роботи у галузі і потужності для вторинної переробки батарейок, які відповідають міжнародним екологічним нормам. Запрошуємо киян приєднатися до акції, що допоможе протистояти забрудненню грунту, води, тобто зберегти своє здоров»я та життя.

Comments