«Блакитний прапор» в Києві

опубліковано 4 черв. 2018 р., 03:04 Адміністратор сайту   [ оновлено 5 черв. 2018 р., 06:42 ]
«Блакитний прапор» — екологічний сертифікат, який видається пляжам і маринам країн Європи, Африки, Карибських островів, а також — Нової Зеландії, Канади на підставі рішення незалежного Міжнародного Журі про їх відповідність вимогам критеріїв Програми «Блакитний прапор». Для участі в Програмі необхідно бажання пляжів або марин і наявність національного координатора — громадської організації, яка є членом Міжнародної організації по освіті для навколишнього середовища.

Метою програми «Блакитний прапор» є забезпечення сталого розвитку пляжів і яхтено-катерних стоянок за допомогою впровадження строгих критеріїв, які стосуються якості води, екологічної освіти та інформації, екологічного менеджменту, безпеки та інших послуг.

Програма має дві сторони: екологічне виховання та збільшення туристичної привабливості, тому що при її втіленні не тільки проводиться виховна та освітня робота з відпочиваючими, а й більшою мірою гарантується екологічна безпека, безпека плавання відпочиваючих, а також — створення необхідної санітарної інфраструктури.

Розмах реалізації програми вважається показником сталого розвитку регіону і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

Пляжі, які отримали «Блакитний прапор», вносяться в лист міжнародної туристичної організації, як рекомендовані для відвідування, це є певним сигналом для туриста до відвідування того чи іншого пляжу, готелю, міста. Це особливо важливо в умовах кризи, так як існує тенденція при інших рівних умовах, вибирати місця відпочинку, що гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт.

Програма «Блакитний прапор» була заснована в 1985 році у Франції, в 1987 році вона стала європейською програмою. У 1987 році в програмі брало участь 10 країн (452 ​​пляжів і марин отримали «Блакитний прапор»). У 2003 році програма стала міжнародною.

 Згідно з вимогами Програми, пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг.

Критерії екологічної освіти та інформації включають в себе необхідність звертати увагу громадськості на чистоту (забрудненість) пляжу, інформувати населення про особливо чутливі області прибережної зони з метою їх охорони, включаючи інформацію про об'єкти флори і фауни; про правила поведінки на пляжі; про програму «Блакитний прапор», а також — про правила отримання пляжем «Блактного прапору». Це — одна з найбільш складних груп критеріїв, тому що вона включає в себе безпосередню освітню роботу не тільки по підвищенню рівня екологічної свідомості, а й щодо підвищення загального культурного рівня широких верств населення.

Критерії якості води вимагають відповідності якості води в зонах рекреації міжнародним і національним вимогам і стандартам.

Критерії екологічного менеджменту передбачають наявність плану землекористування і стратегичного плану розвитку прибережної зони, а також передбачає введення роздільного збору сміття, щоденне очищення пляжів під час сезону, відсутність на території пляжу транспорту та інше.

Критерії безпеки і послуг включають обладнання пляжів рятувальними вишками, інвентарем, наявність сертифікованих рятувальників і медпункту, доступність питної води і телефону, а також наявність спеціальних пристосувань для осіб з фізичними вадами та інше.

У 2016 році в програмі брало участь 47 країн (більше 4266 пляжів і марин отримали «Блакитний прапор»).

Найвищий показник екологічності пляжів в 2016 році мала Іспанія: 586 її пляжі відзначені Блакитним прапором. Друге місце посідає Греція — 429 пляжів, та третє місце за Туреччиною — 414 пляжів.

У Києві минулого, 2017 року, Блакитний прапор було піднято на трьох столичних пляжах. В цьому році 7 столичних пляжів мають такі амбіції. 1 червня 2018 року, офіційно було відкрито «Дитячий» пляж у Гідропарку. Уже другий рік поспіль цей пляж отримує престижний сертифікат «Блакитний Прапор». Фахівець з екологічної освіти КП «Київський міський Будинок природи» Дана Марценюк вже другий рік приймає участь в заходах на цих пляжах, проводячи з дітьми ігри та пізнавальні бесіди. Цього разу під час першого еколого-просвітницького заходу, приуроченого до імплементації «Блакитного прапору», було проведено експерименти з водою, а саме: визначення стану якості води (прозорість, запах, смак). Представлено дітям кругообіг води в природі, продемонстровано сам «Блакитний прапор» та розказано, що він означає і як його можна отримати. По закінченню заходу, найактивнішим та допитливим було вручено грамоти «Захисник води», та багато інших призів.

 
 
 
 

ą
Адміністратор сайту,
4 черв. 2018 р., 03:04
ą
Адміністратор сайту,
4 черв. 2018 р., 03:04
ą
Адміністратор сайту,
4 черв. 2018 р., 03:04
ą
Адміністратор сайту,
4 черв. 2018 р., 03:04
ą
Адміністратор сайту,
4 черв. 2018 р., 03:04
Comments