Лютий-березень - Всеукраїнська акція з охорони квітів-первоцвітів «Первоцвіт»

опубліковано 22 лют. 2019 р., 05:22 Адміністратор сайту
На превеликий жаль в нашій країні стала вже звичною у перші весняні дні торгівля букетами весняних первоцвітів, які насправді настільки бояться тепла, що миттєво в’януть у наших квартирах. Багато первоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, занесених до Червоної книги.

Перші весняні квіти найуразливіші з усіх рослин, адже вони зазвичай мають дуже короткий період вегетації. За кілька тижнів тендітний провісник весни повинен прорости, розквітнути, запасти в собі певну кількість поживних речовин, аби потім на 10-11 місяців сховатися під землю. Якщо ж зірвати рослину, вона увійде в фазу спокою не підготовленою і до наступної весни може навіть загинути. До того ж без квітки не сформується насіння. Отже, буде порушено процес розмноження. Одночасно з першими квітами прокидаються бджоли, оси, джмелі. Цієї пори нектар первоцвітів – єдина пожива для багатьох комах. Вимирання одного виду рослин призводить до зникнення близько 20 видів безхребетних тварин. Ланцюг вимирання продовжується і колись він може дістатися до людини.

На території України налічується 33 види первоцвітів, але якщо не припинити їх масове знищення у найближчі роки, то може зникнути більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин. КП «Київський міський Будинок природи» закликає громадян не підтримувати браконьєрський бізнес і не купувати первоцвіти. Торгівля ранньоквітучими весняними рослинами заборонена і переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією, вона карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.


ą
Адміністратор сайту,
22 лют. 2019 р., 05:22
Comments