У лютому-березні проходить природоохоронна акція з охорони ранньоквітучих рідкісних рослин «Збережемо первоцвіти».

опубліковано 17 лют. 2017 р., 04:43 Адміністратор сайту   [ оновлено 17 лют. 2017 р., 04:44 ]

Екологічний календар дат і природоохоронних акцій  створений заради збереження  і охорони навколишнього середовища. Його мета -  звернути увагу громадськості, і в першу чергу – молоді, на тривожний стан довкілля на планеті і в Україні зокрема. Основна кількість зазначених у календарі дат припадає на останні 35 років, саме на той час, коли світова спільнота визначилась з необхідністю дій на захист природи від людини.

У лютому-березні
проходить природоохоронна акція з охорони ранньоквітучих рідкісних рослин «Збережемо первоцвіти». Загальнопланетарні причини, які впливають  на зменшення біорізноманіття безпосередньо (знищення рослин)  і опосередковано (руйнування середовища існування): забруднення навколишнього середовища внаслідок господарської діяльності людини; експлуатація родючих ґрунтів; урбанізація; осушення земель; туризм; браконьєрство. Серед заходів, спрямованих на охорону довкілля, можуть бути:

-                     обмеження викидів в атмосферу та гідросферу з метою поліпшення загальної екологічної ситуації;

-                     створення місць збереження видів (заповідники, заказники, національні парки тощо);

-                     заборона на збір первоцвітів;

-                     боротьба з браконьєрством.

Продавці первоцвітів часто виривають їх з грунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. На місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід.  Знищуючи первоцвіти, браконьєри розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні грунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів.

Кожен з нас може внести свій вклад у припиненні процесу винищення первоцвітів,  не купуючи їх.

 

ą
Адміністратор сайту,
17 лют. 2017 р., 04:43
Comments