Відбулися


20 листопада 2019р. – екскурсія виставкою акваріумних риб і тематична зустріч

опубліковано 21 лист. 2019 р., 04:16 Адміністратор сайту

20 листопада 2019р. – екскурсія виставкою акваріумних риб і тематична зустріч для учнів 2-3 класів київської школи «Афіни» з переглядом фільму «Не їж свого друга».

Екскурсію і зустріч провели фахівці КП «Київський міський Будинок природи»  Ігор Обелешев і Дана Марценюк.

7 липня - День Дніпра

опубліковано 9 лип. 2019 р., 03:33 Адміністратор сайту   [ оновлено 9 лип. 2019 р., 03:37 ]


7 липня увесь басейн річки Дніпро від Білорусі до Чорного моря відзначав день річки, яка є третьою за довжиною й площею басейну річки Європи. Державне агентство водних ресурсів України провело масштабний екологічний захід,який відбувався у Саду каменів та парку «Наталка». Захід розпочався із зариблення Дніпра, яке було організовано і проведено фахівцями Держрибагентства. Поки відбувалося зариблення на протилежному боці Дніпра зібралося понад 200 плавців аматорів, професійних спортсменів, навіть дітей, які вже готувалися до участі у феєричному перепливі Дніпра «Swim across Dnipro». А ще для дітей працювало аква-містечко, де вони мали можливість на повну «почілітися», вираховувати «водний слід» продуктів, які ми споживаємо, та одягу, який носимо, зробити з батьками селфі в цікавих фотозонах. КП «Київський міський Будинок природи» долучився до цього грандіозного свята, взявши участь у компанії «Вода без РЕТ – Дніпру respect» та надавши запрошення для відвідування виставки.
Чи знаєте ви, що:
- водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 2/3 поверхневих водних ресурсів України;
- Дніпро - третя за довжиною й площею басейну річка Європи;
- Дніпро має найдовше русло в межах України, довжина якого – 1,155 тис. км;
- Площа річкового басейну Дніпра в межах України – 296,317 тис. км² і складається з суббасейнів Верхнього, Середнього та Нижнього Дніпра, Прип'яті та Десни;
- Дніпро забезпечує водою 50 великих міст;
- на Дніпрі функціонує каскад із 6 водосховищ загальною площею водної поверхні 6950 км2 та повним об’ємом акумульованої води 43,8 км3
- з Дніпром нерозривно пов’язана доля однієї з найбільших і наймогутніших середньовічних держав Європи – Київської Русі та історія її столиці – Києва;
- у стародавні часи по Дніпру пролягав «шлях із варяг у греки», який у той час з’єднував Балтійське й Чорне моря.

13 червня 2019р.

опубліковано 14 черв. 2019 р., 03:46 Адміністратор сайту   [ оновлено 14 черв. 2019 р., 03:47 ]

Благодійна екскурсія для учасників відпочинково-культурологічної програми клубу "Веселка" Печерської районної у місті Києві соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. Екскурсію провів біолог Олексій Сербін.

10-14 червня 2019р.

опубліковано 13 черв. 2019 р., 07:45 Адміністратор сайту   [ оновлено 2 лип. 2019 р., 04:50 ]

"Зелений табір" на території ДЮСШ №7 Шевченківського району м.Києва. Екологічна година, на якій ми разом з КП «Плесо» та учнями 6,7 і 8 класів грали в екологічні командні ігри, змагалися і розмовляли про екологію.

Від КП «Київський міський Будинок природи» процесом керувала фахівець з екологічної освіти Дана Марценюк.

22 травня відбувся семінар «Сучасні зміст, форми і методи гармонізації відносин з природою»

опубліковано 28 трав. 2019 р., 07:02 Адміністратор сайту   [ оновлено 3 черв. 2019 р., 01:05 ]

Для вчителів природничих предметів ЗНЗ м.Києва.

Спільний захід КП "Київський  міський Будинок природи" та Інституту проблем виховання НАПН України.

Теми, які були освітлені в семінарі:

1.     Труднощі і значущість екологічного вибору

2.     Гармонізація відносин школярів з природою в установах природно-заповідного фонду

3.     Екоквести і екоігри у гамонізації відносин з природою у школярів. 

        Семінар провела кандидатка педагогічних наук, провідна наукова співробітниця лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Пруцакова Ольга Леонідівна. 
  Адміністративно-інформаційне забезпечення: фахівці КП «Київський міський Будинок природи» Дана Марценюк, Марія Петрановська та Ірина Юміна.

22 березня - Міжнародний день водних об'єктів!

опубліковано 21 бер. 2019 р., 09:10 Адміністратор сайту


Ось така от цікава #Тематична #зустріч була проведена до #Міжнародного дня #водних #об'єктів з учнями 5-Б класу Фінансового ліцею на території бібліотеки ім.Ю.Збанацького ЦБС Подільського району.

Зустріч провела фахівець з екологічної освіти Дана Марценюк.


14 березня – тематична зустрів до Дня водних ресурсів.

опубліковано 19 бер. 2019 р., 02:20 Адміністратор сайту


Що ж таке #вода? Які її #особливості#характеристика та #унікальність? Саме це дізнавались учні 9го класу СШ І-ІІІ ст.№269, Голосіївського району під час #тематичної #зустрічі до Міжнародного дня #водних#ресурсів .

Зустріч провела фахівець з екологічної освіти КП "Київський міський Будинок природи" Дана Марценюк.


7 березня – прес-конференція "Первоцвіти"

опубліковано 7 бер. 2019 р., 03:59 Адміністратор сайту   [ оновлено 11 бер. 2019 р., 04:04 ]

В рамках природоохоронної акції "Збережімо первоцвіти" в КП "Київський міський Будинок природи" 7 березня відбулась прес-конференція за участі заступника начальника Управління екології і природних ресурсів КМДА Короля Олексія Валентиновича. Спікер прес-конференції -Заслужений природоохоронець України, директор громадської організації "Київський еколого-культурний центр" Борейко Володимир Євгенович. 
Найбільше первоцвіти страждають напередодні свята 8 березня. Саме на ці дні припадає найбільша кількість реалізованих квітів.
Купуючи букетик перших лісових квітів, ми підтримуємо їх винищення. Ці букетики милують око декілька днів, потім ідуть у смітник. А на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід. Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів.
На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів. У природі всі пов’язані між собою їжею, утворюючи довжелезний ланцюг. Зникне якийсь вид квітки і зникне комашка, яка живиться нектаром або пилком тільки цієї квітки.
Слідом за комашкою зникне якийсь певний вид плазунів, птахів, які живляться саме цією комахою і ланцюг вимирання видів рослин та тварин подовжується. Так збільшується з кожним виданням Червона книга України, наповнюючись зникаючими видами рослин та тварин – за 10 років вона збільшилась в рази. В прибалтійських країнах, Польщі, Білорусі первоцвіти не продаються зовсім. Це результат успішної роботи поліції і високий рівень свідомості у населення.

Закликаємо не купувати первоцвіти, не підтримувати їх винищення. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафами.

26 лютого відбувся семінар "Практичні аспекти екотоксикології"

опубліковано 28 лют. 2019 р., 07:51 Адміністратор сайту   [ оновлено 1 бер. 2019 р., 01:33 ]


Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" і Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України. Учасники семінару - голови райметоб'єднань, методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, вчителі природничих предметів ЗНЗ м.Києва.
Доповідач - Риженко Наталія Олександрівна - доктор біологічних наук, професор кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України. 

27 лютого проведено семінар-модуль "Формування екологічної компетентності учнів під час вивчення предметів природничого циклу"

опубліковано 28 лют. 2019 р., 06:37 Адміністратор сайту   [ оновлено 28 лют. 2019 р., 07:58 ]

27 лютого проведено семінар-модуль на тему: "Формування екологічної компетентності учнів під час вивчення предметів природничого циклу".

Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" та ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка. Це останній семінар з циклу, який складається з декількох семінарів, розпочатих минулого року. Мета семінарів цього циклу - Ознайомлення слухачів з методами заохочення учнів активно долучатися до кращих здобутків національної культури в її мовному та літературному просторі, формування в школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду. 

Учасники семінару - слухачі курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти – вчителі природничого циклу. Доповідачі - Філоненко Ірина Олександрівна - завідувач НМЦ ІППО Київського університету ім. Бориса Гринченка і викладач кафедри методики та психології дошкільної та початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Гринченка Санковська Ірина Мечиславівна.

1-10 of 204