Відбулися


Тематична зустріч до Дня Довкілля

опубліковано Адміністратор сайту

 
 
 

19.04.2018 о 11:30 на території бібліотеки ім. Збанацького для дітей була проведена тематична зустріч з учнями 5 класу фінансового ліцею Подільського району м.Києва, приурочена до  Дня довкілля (третя субота квітня), на тему: « Чисте довкілля –  чиста совість». В рамках зустрічі було проведено пізнавальну бесіду та вікторину.
Активні діти проявили екологічні знання та небайдужість до  НПС.
Чекаємо вас в  Будинку природи!

Зустріч провела фахівець з екологічної освіти КП «Київський міський Будинок природи» Дана Марценюк.

21 квітня - толока до Дня довкілля

опубліковано Адміністратор сайту   [ оновлено ]

   
Працівники КП "Київський міський Будинок природи" приєднались до міської акції - очищенню від сміття міських парків «Пейзажна алея» та «Партизанської слави». .

17 квітня відбувся семінар

опубліковано 17 квіт. 2018 р., 07:48 Адміністратор сайту   [ оновлено 17 квіт. 2018 р., 07:49 ]

17 квітня відбувся семінар "Проблеми охорони довкілля України у контексті боротьби за ресурси: ліси, степи та видобуток бурштину"

 
 
 

17 квітня 2018 року в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» відбувся семінар на тему: " Проблеми охорони довкілля України у контексті боротьби за ресурси: ліси, степи та видобуток бурштину ".

Слухачіголови райметобєднань, методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, вчителі природничих предметів ЗНЗ м. Києва.

Доповідачі: Андрос Олег Євгенійович, кандидат політичних наук, доцент кафедри публічного управління для сталого розвитку та екологічного менеджменту Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

Косько Юлія Сергіївна, начальник відділу пропаганди та екологічної освіти Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

 

Теми, які були розглянуті на семінарі:

1. Регулювання лісової галузі з природоохоронної точки зору.

2. Проблеми вирубки лісів та видобування бурштину на Поліссі.

3 квітня відбувся семінар "Екологічна етика у застосуванні до України"

опубліковано 4 квіт. 2018 р., 07:36 Адміністратор сайту   [ оновлено 4 квіт. 2018 р., 07:38 ]

 
 

3 квітня 2018 року в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» відбувся семінар на тему: "Екологічна етика

 у застосуванні до України".

Слухачіголови райметобєднань, методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, вчителі 

природничих предметів ЗНЗ м. Києва.

Доповідачі: Андрос Олег Євгенійович, кандидат політичних наук, доцент кафедри публічного управління для сталого розвитку та екологічного менеджменту Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

Пруцакова Ольга Леонідівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

Косько Юлія Сергіївна, начальник відділу пропаганди та екологічної освіти Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Санковська Ірина Мечиславівна, методист НМЦ дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченко.

 

Теми, що були розглянуті на семінарі:

1. Антропцентризм і біоцентризм в сучасних суспільних реаліях.

2. Етичні аспекти гармонізації відносин школярів з природою.

3. Етика дикої природи.

4. Питання екологічної етики і Концепція Нової української школи.

27 березня відбувся семінар-модуль "Формування екологічної компетентності учнів під час вивчення предметів природничого циклу"

опубліковано 27 бер. 2018 р., 06:04 Адміністратор сайту   [ оновлено 4 квіт. 2018 р., 07:34 ]


 

        

 

  Для слухачів курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної

освіти – вчителів природничого циклу – екології, біології та хімії ЗНЗ м.Києва.

            Спільний захід КП "Київський  міський Будинок природи" та Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім.Бориса Гринченка.

Семінар-модуль направлений на методи заохочення учнів активно долучатися до кращих здобутків національної культури в її мовному та літературному просторі, формування в школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з біології, хімії, географії та фізики, сталої зацікавленості природними явищами.

Для учасників семінару було проведено екскурсію виставкою акваріумних риб та рослин, презентовано діяльність КП «Київський міський Будинок природи" і роздано брошури «Екологічні дати року».

22 березня відбулась тематична зустріч до Дня водних ресурсів

опубліковано 23 бер. 2018 р., 06:56 Адміністратор сайту   [ оновлено 23 бер. 2018 р., 06:57 ]

 
 
 

22.03. в приміщенні Будинку природи, була проведена тематична зустріч з учнями 9 класу СШ І - ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 Голосіївського району.
Мета зустрічі: ознайомлення з екологічною датою, формування відповідального ставлення до навколишнього природного середовища та водних ресурсів зокрема; розуміння впливу людини на стан водних ресурсів та залежність живих організмів від води.
В рамках зустрічі було проведено екскурсію виставкою акваріумних риб та рослин, пізнавальну бесіду та вікторину.
ВИСТУПАЛИ: 
Марценюк Д.М. – фахівець з екологічної освіти КП «Київський міський Будинок природи».
Оболешев І.О. – головний біолог КП «Київський міський Будинок природи».

7 березня – прес-конференція "Збережімо первоцвіти"

опубліковано 7 бер. 2018 р., 04:05 Адміністратор сайту   [ оновлено 7 бер. 2018 р., 04:06 ]

В рамках природоохоронної акції "Збережімо первоцвіти" в КП "Київський міський Будинок природи" 7 березня відбулась прес-конференція. Спікери прес-конференції Заслужений природоохоронець України, Директор громадської організації «Київський еколого-культурний центр» Борейко Володимир Євгенович та заступник директора КП «Київський міський Будинок природи» Стець Галина Василівна.

 
 
 
 

Більш за все первоцвіти страждають напередодні свята 8 березня, тому що їх дарують жінкам. Саме на ці дні припадає найбільша кількість реалізованих квітів.

Купуючи букетик перших лісових квітів, ми підтримуємо їх винищення. Ці букетики милують око декілька днів, потім ідуть у смітник. А на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід. Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів. У природі всі пов»язені між собою їжею, утворюючи довжелезний ланцюг. Зникне якийсь вид квітки і зникне комашка, яка живиться нектаром або пилком тільки цієї квітки. Слідом за комашкою зникне якийсь певний вид плазунів, птахів, які живляться саме цією комахою і ланцюг вимирання видів рослин та тварин подовжується. Так збільшується з кожним виданням Червона книга України, наповнюючись зникаючими видами рослин та тварин. В прибалтийських країнах, Польщі, Білорусі первоцвіти не продаються зовсім. Це результат успішної роботи поліції і високий рівень свідомості у населення.

Закликаємо жінок не купувати та не приймати в подарунок первоцвіти, не підтримувати їх винищення. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією, вона карається штрафом від 200 грн і може сягти 3000 грн. за один букетик.

20 лютого - Народний творчий колектив "Флористика" звітує

опубліковано 27 лют. 2018 р., 03:12 Адміністратор сайту   [ оновлено 27 лют. 2018 р., 03:13 ]

 
 
 

Творчий колектив секції «Флористика при КП «Київський міський Будинок природи»  отримав звання «народний» в 2005 році. Кожні три роки це звання потребує підтвердження. Тож 26 лютого до Будинку природи, де зараз проходить виставка робіт колективу, завітала завідувач  сектором образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Парфус Оксана Павлівна. Вона оглянула роботи, які будуть представлені до Міської огляду народної творчості, що відбудеться в галереї КПІ 1 квітня цього року та поспілкувалась з майстринями – членами народного творчого колективу «Флористика».

В урочистій обстановці секція «Флористика» (керівник Авдєєва В.В.) отримала Подяку від КП «Київський міський Будинок природи» за справжній професіоналізм і талант, за чуйність та багаторічну працю, за великий внесок в підготовку наступників, який не дає вмерти мистецтву ошибани.

Ми бажаємо всьому колективу здоров’я, щастя, творчого натхнення і подальших успіхів і здобудків.

21 лютого відбувся семінар "Сучасний світ та його виклики: глобалізація, межі росту, «холодні» та «гарячі» конфлікти, їх причини"

опубліковано 26 лют. 2018 р., 08:20 Адміністратор сайту   [ оновлено 26 лют. 2018 р., 08:30 ]

 
 

21 лютого 2018 року в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» відбувся семінар на тему: «"Сучасний світ та його виклики: глобалізація, межі росту, «холодні» та «гарячі» конфлікти, їх причини".

Слухачістуденти та викладачі кафедри екології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.

Доповідач: Андрос Олег Євгенійович, кандидат політичних наук, доцент кафедри публічного управління для сталого розвитку та екологічного менеджменту Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Автор монографії «Екологістські рухи в сучасному політичному процесі».

Теми, які були розглянуті на семінарі:

1. Явища глобалізації та «альтернативної глобалізації». Історія та нинішній стан.

2. Що таке «Межі росту», доповіді Римського клубу, їхнє значення для світової екополітики та економіки. Течія «екоалармістів» в науці на прикладі книги «Кінець техноутопії» Вільяма Каттона.

3. «Холодні» та «гарячі» конфлікти сучасності. Війна в Україні, Іраку, Сирії, Афганістані та ін. з точки зору геополітики та боротьби за ресурси. Коротка історія концепту «гібридної війни». Використання дисципліни «геополітика» у пропагандистських цілях державою-агресором.

4. Огляд перспектив розвитку сучасного глобалізованого світу. Футурологічні бачення цього розвитку (що таке «постсингулярність» та ін.).

Екологія - це наука про взаємодію організмів один з одним і з навколишнім середовищем. Тому неправильно казати «погана екологія», коли мається на увазі забруднення природного середовища. Так само невірний і вираз «захист екології». Захистити можна довкілля, тварин, рослини, ліси, а не екологію як науку.

За період свого існування людська цивілізація стала залежною від природних ресурсів, виснажуючи їх. Тож в ХХ столітті люди стали свідомо ставитися до охорони довкілля і замислюватись над тим – що ми залишимо у спадок нащадкам; яких тварин, рослини; яку природу? Так почали утворювати національні парки. В Україні теж з’являються такі послідовники, які стають ініціаторами створення національних парків саме в Україні. Зокрема, має відродитися пам’ять про Миколу Шарлеманя (1887-1970), доктора біологічних наук і визначного діяча природоохорони. У 2017 р. про нього вийшла книга сучасного еко-активіста Олексія Василюка.

Людська цивілізація створила такі умови, коли природні ресурси на планеті майже вичерпались. Тому з’явились теорії відходу від надмірного споживання. Наприкінці 80-х років минулого століття з’явився термін «сталий розвиток», який має на увазі стійкість, розвиток та поновлення. Паралельно постає і поширюється громадський рух, який об’єднував молодих людей, що намагалися переосмислити сенс життя.

В Радянському Союзі існувала теза, що споживацтво притаманне лише капіталізму, а в соціалістичних країнах такого не існує. Але і в Радянському Союзі теж існували споживацькі традиції, які призвели до великих екологічних катастроф. Як приклади – зміліле Аральське море, Чорнобильська катастрофа.

Геополітика в Радянському Союзі вважалась псевдонаукою. Але з розпадом Радянського Союзу в 90-х роках вона почала стрімко розвиватись. Весь сенс війн -  відволікти народи від об’єднання задля збереження та відновлення довкілля, від пошуків та впровадження альтернативних джерел енергії та пошуку нових технологій, які не будуть нищити  природні ресурси.

Завдання педагогів – замість хаосу формувати природо згідні цінності, на які треба спиратися в нашому житті. Якщо ми не будемо навчати дітей зберігати природу, економити ресурси, дбайливо ставитись до оточуючого середовища, то нічого ми не здобудемо. Треба підвищувати свідомість людей, щоб вони не ставили на перше місце заробіток. Все більше компаній по всьому світу переходять на безпечне для природного середовища виробництво. Наприклад, вилов тунця зазвичай ведеться великими сітками, до яких потрапляють дельфіни. Тварини не можуть піднятися, щоб дихнути повітря і гинуть. Підприємці ідуть на те, щоб притопити сітки і врятувати від полону дельфінів, але частина вилову при цьому теж втрачається.

Велика користь для збереження, підтримки та відновлення природного середовища від інформації та її поширення.

22 грудня в КП "Київський міський Будинок природи" відбулось засідання комісій конкурсів "Збережемо кедри" і "Новорічна ялинка".

опубліковано 22 груд. 2017 р., 08:00 Адміністратор сайту

 
 
 

Нагородження переможців буде проведено за наступним графіком:
- за підсумками конкурсу "Новорічна ялинка" - 25 грудня в 13:00;
- за підсумками конкурсу "Збережемо кедри" - 27 грудня в 12:30.
Церемонії нагородження переможців конкурсів відбудуться в приміщенні Будинка природи за адресою вул.Рогнідинська,3.

1-10 of 172