Відбулися


2 березня прес-конференція "8 березня - чорний день для першоцвітів"

опубліковано 2 бер. 2021 р., 01:29 Адміністратор сайту

2 березня в 10:00 в Київському міському Будинку природи рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» відбулась прес-конференція "8 березня - чорний день для першоцвітів" за участі головного спеціаліста Державної екологічної Інспекції України Пирогової Поліни Володимирівни. Спікер конференції Заслужений природоохоронець України, директор ГО «Київський еколого-культурний центр» БОРЕЙКО Володимир Євгенович.

10 березня 2020 року

опубліковано 10 бер. 2020 р., 08:37 Адміністратор сайту

Відбулось засідання конкурсної комісії «Допоможемо птахам узимку». Нагородження переможців відбудеться 19 березня в 15:00 у приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» (вул.Рогнідинська,3).

5 березня прес-конференція в рамках акції "Збережемо первоцвіти"

опубліковано 4 бер. 2020 р., 00:48 Адміністратор сайту   [ оновлено 21 січ. 2021 р., 02:24 ]

5 березня в 11:00 в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» в рамках природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти» відбудеться прес-конференція. Спікер конференції Заслужений природоохоронець України, директор ГО «Київський еколого-культурний центр» БОРЕЙКО Володимир Євгенович. Запрошуємо громадськість і пресу.

На превеликий жаль в нашій країні стала вже звичкою у перші весняні дні торгівля букетами весняних первоцвітів, які насправді настільки бояться тепла, що миттєво в’януть у наших квартирах. Багато первоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, занесених до Червоної книги.

Перші весняні квіти найуразливіші з усіх рослин, адже вони зазвичай мають дуже короткий період вегетації. За кілька тижнів тендітний провісник весни повинен прорости, розквітнути, запасти в собі певну кількість поживних речовин, аби потім на 10-11 місяців сховатися під землю. Якщо ж зірвати рослину, вона увійде в фазу спокою не підготовленою і до наступної весни може навіть загинути. До того ж без квітки не сформується насіння. Отже, буде порушено процес розмноження. Одночасно з першими квітами прокидаються бджоли, оси, джмелі. Цієї пори нектар первоцвітів – єдина пожива для багатьох комах. Вимирання одного виду рослин призводить до зникнення близько 20 видів безхребетних тварин. Ланцюг вимирання продовжується і колись він може дістатися до людства.

На території  України налічується  33 види первоцвітів,  але якщо не припинити  їх  масове знищення у найближчі роки, то  може  зникнути  більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин.

Закликаємо громадян не підтримувати браконьєрський бізнес і не купувати первоцвіти. Торгівля первоцвітами та їх купівля переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафами

04 лютого 2020 року

опубліковано 14 лют. 2020 р., 05:03 Адміністратор сайту


Спеціалістами відділу екоосвіти та науки НПП «Голосіївський» спільно із Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка розроблено модуль «Заповідні об’єкти та території Київщини в системі природно-заповідного фонду України. Роль НПП «Голосіївський» для проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів початкової школи на 2020 рік. Заняття проводяться щомісячно в Будинку природи. 

Запрошуємо 8 грудня о 13:00 на майстер-клас з плетіння «Ловця снів»

опубліковано 29 лист. 2019 р., 05:29 Адміністратор сайту   [ оновлено 26 лют. 2020 р., 05:53 ]

Запрошуємо 8 грудня о 13:00 на майстер-клас з плетіння «Ловця снів»

Ловці Снів це домашні обереги, що захищають від нічних кошмарів, відганяють погані сни та безсоння. Ловців Снів використовують як помічники для приманювання обізнаних снів, радості та натхнення. Ловець Снів працює на всю родину, що мешкає в приміщенні. Дуже часто люди, що досі не бачили й не запам'ятовували свої сни, починають відчувати позитивні зміни.

Майстер Тетяна навчить самостійно виготовляти ці амулети, розповість легенди та

розтлумачить значення символів.

Ви зможете сплести амулет для себе і для своїх близьких та з користю проведете декілька годин в теплій і затишній залі, у привітній компанії серед акваріумів з рибками.

Ловець Снів, зроблений власними руками, принесе в ваш дім спокій, гармонію і тільки приємні сни.

Деталі за телефоном +380509666939

#ловец снов делаем #своими руками

#ловец снов_киев

#ловец снов_для взрослых

20 листопада 2019р. – екскурсія виставкою акваріумних риб і тематична зустріч

опубліковано 21 лист. 2019 р., 04:16 Адміністратор сайту

20 листопада 2019р. – екскурсія виставкою акваріумних риб і тематична зустріч для учнів 2-3 класів київської школи «Афіни» з переглядом фільму «Не їж свого друга».

Екскурсію і зустріч провели фахівці КП «Київський міський Будинок природи»  Ігор Обелешев і Дана Марценюк.

7 липня - День Дніпра

опубліковано 9 лип. 2019 р., 03:33 Адміністратор сайту   [ оновлено 9 лип. 2019 р., 03:37 ]


7 липня увесь басейн річки Дніпро від Білорусі до Чорного моря відзначав день річки, яка є третьою за довжиною й площею басейну річки Європи. Державне агентство водних ресурсів України провело масштабний екологічний захід,який відбувався у Саду каменів та парку «Наталка». Захід розпочався із зариблення Дніпра, яке було організовано і проведено фахівцями Держрибагентства. Поки відбувалося зариблення на протилежному боці Дніпра зібралося понад 200 плавців аматорів, професійних спортсменів, навіть дітей, які вже готувалися до участі у феєричному перепливі Дніпра «Swim across Dnipro». А ще для дітей працювало аква-містечко, де вони мали можливість на повну «почілітися», вираховувати «водний слід» продуктів, які ми споживаємо, та одягу, який носимо, зробити з батьками селфі в цікавих фотозонах. КП «Київський міський Будинок природи» долучився до цього грандіозного свята, взявши участь у компанії «Вода без РЕТ – Дніпру respect» та надавши запрошення для відвідування виставки.
Чи знаєте ви, що:
- водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 2/3 поверхневих водних ресурсів України;
- Дніпро - третя за довжиною й площею басейну річка Європи;
- Дніпро має найдовше русло в межах України, довжина якого – 1,155 тис. км;
- Площа річкового басейну Дніпра в межах України – 296,317 тис. км² і складається з суббасейнів Верхнього, Середнього та Нижнього Дніпра, Прип'яті та Десни;
- Дніпро забезпечує водою 50 великих міст;
- на Дніпрі функціонує каскад із 6 водосховищ загальною площею водної поверхні 6950 км2 та повним об’ємом акумульованої води 43,8 км3
- з Дніпром нерозривно пов’язана доля однієї з найбільших і наймогутніших середньовічних держав Європи – Київської Русі та історія її столиці – Києва;
- у стародавні часи по Дніпру пролягав «шлях із варяг у греки», який у той час з’єднував Балтійське й Чорне моря.

13 червня 2019р.

опубліковано 14 черв. 2019 р., 03:46 Адміністратор сайту   [ оновлено 14 черв. 2019 р., 03:47 ]

Благодійна екскурсія для учасників відпочинково-культурологічної програми клубу "Веселка" Печерської районної у місті Києві соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. Екскурсію провів біолог Олексій Сербін.

10-14 червня 2019р.

опубліковано 13 черв. 2019 р., 07:45 Адміністратор сайту   [ оновлено 2 лип. 2019 р., 04:50 ]

"Зелений табір" на території ДЮСШ №7 Шевченківського району м.Києва. Екологічна година, на якій ми разом з КП «Плесо» та учнями 6,7 і 8 класів грали в екологічні командні ігри, змагалися і розмовляли про екологію.

Від КП «Київський міський Будинок природи» процесом керувала фахівець з екологічної освіти Дана Марценюк.

22 травня відбувся семінар «Сучасні зміст, форми і методи гармонізації відносин з природою»

опубліковано 28 трав. 2019 р., 07:02 Адміністратор сайту   [ оновлено 3 черв. 2019 р., 01:05 ]

Для вчителів природничих предметів ЗНЗ м.Києва.

Спільний захід КП "Київський  міський Будинок природи" та Інституту проблем виховання НАПН України.

Теми, які були освітлені в семінарі:

1.     Труднощі і значущість екологічного вибору

2.     Гармонізація відносин школярів з природою в установах природно-заповідного фонду

3.     Екоквести і екоігри у гамонізації відносин з природою у школярів. 

        Семінар провела кандидатка педагогічних наук, провідна наукова співробітниця лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Пруцакова Ольга Леонідівна. 
  Адміністративно-інформаційне забезпечення: фахівці КП «Київський міський Будинок природи» Дана Марценюк, Марія Петрановська та Ірина Юміна.

1-10 of 209