Відбулися


22 березня - Міжнародний день водних об'єктів!

опубліковано 21 бер. 2019 р., 09:10 Адміністратор сайту


Ось така от цікава #Тематична #зустріч була проведена до #Міжнародного дня #водних #об'єктів з учнями 5-Б класу Фінансового ліцею на території бібліотеки ім.Ю.Збанацького ЦБС Подільського району.

Зустріч провела фахівець з екологічної освіти Дана Марценюк.


14 березня – тематична зустрів до Дня водних ресурсів.

опубліковано 19 бер. 2019 р., 02:20 Адміністратор сайту


Що ж таке #вода? Які її #особливості#характеристика та #унікальність? Саме це дізнавались учні 9го класу СШ І-ІІІ ст.№269, Голосіївського району під час #тематичної #зустрічі до Міжнародного дня #водних#ресурсів .

Зустріч провела фахівець з екологічної освіти КП "Київський міський Будинок природи" Дана Марценюк.


7 березня – прес-конференція "Первоцвіти"

опубліковано 7 бер. 2019 р., 03:59 Адміністратор сайту   [ оновлено 11 бер. 2019 р., 04:04 ]

В рамках природоохоронної акції "Збережімо первоцвіти" в КП "Київський міський Будинок природи" 7 березня відбулась прес-конференція за участі заступника начальника Управління екології і природних ресурсів КМДА Короля Олексія Валентиновича. Спікер прес-конференції -Заслужений природоохоронець України, директор громадської організації "Київський еколого-культурний центр" Борейко Володимир Євгенович. 
Найбільше первоцвіти страждають напередодні свята 8 березня. Саме на ці дні припадає найбільша кількість реалізованих квітів.
Купуючи букетик перших лісових квітів, ми підтримуємо їх винищення. Ці букетики милують око декілька днів, потім ідуть у смітник. А на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід. Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів.
На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів. У природі всі пов’язані між собою їжею, утворюючи довжелезний ланцюг. Зникне якийсь вид квітки і зникне комашка, яка живиться нектаром або пилком тільки цієї квітки.
Слідом за комашкою зникне якийсь певний вид плазунів, птахів, які живляться саме цією комахою і ланцюг вимирання видів рослин та тварин подовжується. Так збільшується з кожним виданням Червона книга України, наповнюючись зникаючими видами рослин та тварин – за 10 років вона збільшилась в рази. В прибалтійських країнах, Польщі, Білорусі первоцвіти не продаються зовсім. Це результат успішної роботи поліції і високий рівень свідомості у населення.

Закликаємо не купувати первоцвіти, не підтримувати їх винищення. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафами.

26 лютого відбувся семінар "Практичні аспекти екотоксикології"

опубліковано 28 лют. 2019 р., 07:51 Адміністратор сайту   [ оновлено 1 бер. 2019 р., 01:33 ]


Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" і Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України. Учасники семінару - голови райметоб'єднань, методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, вчителі природничих предметів ЗНЗ м.Києва.
Доповідач - Риженко Наталія Олександрівна - доктор біологічних наук, професор кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України. 

27 лютого проведено семінар-модуль "Формування екологічної компетентності учнів під час вивчення предметів природничого циклу"

опубліковано 28 лют. 2019 р., 06:37 Адміністратор сайту   [ оновлено 28 лют. 2019 р., 07:58 ]

27 лютого проведено семінар-модуль на тему: "Формування екологічної компетентності учнів під час вивчення предметів природничого циклу".

Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" та ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка. Це останній семінар з циклу, який складається з декількох семінарів, розпочатих минулого року. Мета семінарів цього циклу - Ознайомлення слухачів з методами заохочення учнів активно долучатися до кращих здобутків національної культури в її мовному та літературному просторі, формування в школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду. 

Учасники семінару - слухачі курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти – вчителі природничого циклу. Доповідачі - Філоненко Ірина Олександрівна - завідувач НМЦ ІППО Київського університету ім. Бориса Гринченка і викладач кафедри методики та психології дошкільної та початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Гринченка Санковська Ірина Мечиславівна.

27 лютого проведено семінар-модуль для вчителів природничого циклу

опубліковано 28 лют. 2019 р., 05:30 Адміністратор сайту

27 лютого проведено семінар-модуль на тему: «Організація та проведення тематичних заходів з еколого-охоронної діяльності: екологічні дати року».  Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" та ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка. Це другий семінар з циклу, який складається з декількох семінарів. Перший семінар в цьому році відбувся в Київському міському Будинку природи 23 січня 2019р. Мета семінарів цього циклу - ознайомлення слухачів з різноманітними формами масової роботи, прикладами роботи з групами екологічних дат та принципами, які впливають на систематизацію дат в екологічному календарі. Учасники семінару - викладачі природничого циклу шкіл та гімназій. Доповідач - викладач кафедри методики та психології дошкільної та початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Гринченка Санковська Ірина Мечиславівна.


13.12.2018р. була проведена тематична зустріч з школярами.

опубліковано 17 груд. 2018 р., 02:29 Адміністратор сайту   [ оновлено 17 груд. 2018 р., 02:40 ]

13.12.2018р. в приміщенні КП"Київський міський будинок природи" була проведена тематична зустріч з учнями 7-А та 7-Б класу ЗОШ №180 Дніпровського району.

В рамках зустрічі було проведено 
екскурсію виставкою акваріумних риб та рослин. По закінченню було проведено опитування «Уважних та допитливих», на тему екскурсії. Також було продемонстровано мультфільм «5 000 000 000р.» та проведена командна робота над колажем «Кругообіг шкідливих речовин у  житті».
Зустріч провели працівники КП «Київський міський Будинок природи»: фахівець з екологічної освіти Марценюк Д.М.  і головний біолог  Оболешев І.О.

 

5 грудня відбувся семінар "Практичні аспекти екотоксикології"

опубліковано 17 груд. 2018 р., 01:11 Адміністратор сайту   [ оновлено 17 груд. 2018 р., 01:13 ]

5 грудня 2018 року в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» відбувся семінар на тему: "Практичні аспекти екотоксикології".

Слухачіголови райметобєднань, методисти, заступники директорів шкіл з виховної роботи, вчителі природничих предметів ЗНЗ м. Києва.

Доповідачі:

Пустовіт Наталія Афанасіївна, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України.

 Риженко Наталія Олександрівна, доктор біологічних наук, професор кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України. 

Косько Юлія Сергіївна, начальник відділу пропаганди та екологічної освіти Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Теми, які були розглянуті на семінарі:

1. Практичні аспекти екотоксикології.

2. Поводження радіонуклідів в екосистемах Чорнобильського заповідника

4 грудня відбувся семінар-модуль

опубліковано 4 груд. 2018 р., 04:03 Адміністратор сайту   [ оновлено 4 груд. 2018 р., 05:10 ]

4 грудня відбувся семінар-модуль з циклу «Організація та проведення тематичних заходів з еколого-охоронної діяльності: екологічні дати року».

Спільний захід КП «Київський міський Будинок природи» та ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка.

 

Інформація, що міститься у модулі, охоплю є-данні про актуальні дати річного екологічного календаря та провідні міжнародні організації, які впливають на формування календарних дат.

Слухачі отримали відомості про принцип, що вплинув на систематизацію дат, дізналися про наповнення і особливості роботи з 7 групами таких днів. Окремий час буде приділено помісячному інформаційному наповненню календаря, прикладам роботи з групами дат та окремими днями. Також буде поінформовано слухачів про останні додані до календаря матеріали. 
  Семінар провела викладач кафедри методики та психології дошкільної та початкової освіти ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка Санковська І.М.

24 листопада пройшов VІІІ відкритий чемпіонат співочих канарок

опубліковано 26 лист. 2018 р., 01:57 Адміністратор сайту   [ оновлено 26 лист. 2018 р., 02:00 ]

24 листопада в Київському міському Будинку природи пройшов VІІІ відкритий чемпіонат співочих канарок "Кращий кенар соліст - 2018". Конкурс провела секція співочих та декоративних птахів Будинка природи. Участь у конкурсі взяли канароводи з різних куточків України.

 

1-10 of 199