Відбулися


12 травня 2017р. проведено тематичну зустріч до Дня перелітних птахів

опубліковано 18 трав. 2017 р., 05:47 Адміністратор сайту

12 травня в Будинку природи до дня перелітних птахів відбулась тематична зустріч з учнями 7 класу 180 київської школи.    

Мета зустрічі - ознайомлення з екологічною датою, формування відповідального ставлення до

пернатих. Ознайомлення з різновидами птахів та їхніми особливостями.

В рамках зустрічі з учнями було проведено екскурсію виставкою акваріумних риб та

рослин, ознайомлено з перелітними птахами України та цікавими фактами і їх

особливостями.

Зустріч провели працівники  КП «Київський міський Будинок природи»: 

головний біолог  Оболешев І.О. та фахівець з екологічної освіти Марценюк Д. М. 

17 травня відбулась презентація-обговорення фотоконкурсу "Вікі любить Землю"

опубліковано 18 трав. 2017 р., 05:25 Адміністратор сайту   [ оновлено 18 трав. 2017 р., 05:26 ]

17 травня у Київському міському Будинку природи відбулась презентація-обговорення п'ятого фотоконкурсу пам'яток природи Вікі любить Землю Україна / Wiki Loves Earth Ukraine. Кункурс проводиться з 1 по 31 травня. Він стартував у 2014 році  і має своєю метою привернути увагу до об’єктів охоронного природного фонду. За 4 роки проведення конкурсу в ньому прийняли участь 1078 учасників, якими було завантажено 47,5 тисяч фото. На сьогодні кількість фото становить 54429.

 

Менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна» Anna Hrobolova і активіст громадських екологічних рухів, постійний член журі конкурсу Vasyliuk Oleksij цікаво розповіли про умови конкурсу і запросили до участі у майстер-класі з редагування української Вікіпедії, а саме ілюстрування статей фотографіями природних об’єктів.з З собою треба мати ноутбук або інший зручний для вас гаджет для редагування Вікіпедії.

Майстер-клас відбудеться 20 травня в 12-00 в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» - вул.Рогнідинська,3.

 

16травня 2017р. семінар-практикум «Ідеї сталого розвитку в екологічній освіті»

опубліковано 17 трав. 2017 р., 06:50 Адміністратор сайту   [ оновлено 17 трав. 2017 р., 06:52 ]

16 травня 2017р. відбувся семінар-практикум  «Ідеї сталого розвитку в екологічній освіті». Спільний захід  КП "Київський міський Будинок природи" та Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. В семінарі прийняли участь представники наукових установ та освітяни м.Києва. На семінарі були розглянуті такі теми:

1.      Взаємодія школярів з природою в контексті освіти сталого розвитку суспільства. Доповідач Колонькова О.О., к.п.н., ст.науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

2.      Презентація навчально-методичного посібника «Мій еко-вибір». Доповідач Тарасюк Г.П., н.с. лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

3.       Природно-заповідний фонд України та його еколого-освітнє значення.  Доповідач Петрович О.З., гол.спеціаліст відділу координації наукових досліджень, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України.

4.       Ідеї сталого розвитку у шкільній еко-освіті Доповідач Пустовіт Н.А., к.п.н., ст.науковий співробітник завідувач кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України.

22 квітня відбувся Громадянський лекторій: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати»

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 03:21 Адміністратор сайту

22 квітня в КП Київський міський Будинок природи відбувся  Громадянський лекторій: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати». Спільний захід з ВМГО «Студентська республіка».

У лекторії прийняли участь провідні спеціалісти і відомі журналісти, громадянські активісти, медіа-менеджери, блогери, студенти тощо.

Подія проводиться із нагоди 1-ї річниці газети «Нова Республіка».

11 квітня 2017р. відбувся семінар для вихователів-методистів шкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів Дніпровського району

опубліковано 11 квіт. 2017 р., 07:12 Адміністратор сайту   [ оновлено 11 квіт. 2017 р., 07:18 ]


11 квітня відбувся семінар «Пріоритетні вектори екологічної освіти і виховання екологічної культури в умовах сучасного ДНЗ» для вихователів-методистів шкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів Дніпровського району. Спільний захід КП "Київський міський Будинок природи" і  Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. В рамках семінару  було проведено роботу з дітьми дошкільного віку. При участі фахівця з екологічної освіти КП "Київський міський Будинок природи" Дани Марценюк було проведено доброчинну екскурсію для дітей та вихователів – методистів.

6 квітня проведено тематичну зустріч до Міжнародного дня птахів

опубліковано 11 квіт. 2017 р., 06:09 Адміністратор сайту   [ оновлено 14 квіт. 2017 р., 03:09 ]

          6 квітня в Будинку природи до Міжнародного дня птахів відбулась тематична зустріч з учнями 7 класу 226 київської школи.    


Мета зустрічі - ознайомлення з екологічною датою, формування відповідального ставлення до

пернатих. Ознайомлення з різновидами птахів та їхніми особливостями.

В рамках зустрічі з учнями 7 класу 226 київської школи було проведено екскурсію

виставкою акваріумних риб та рослин і вікторину у вигляді командної гри,

в якій переможці отримали солодкі призи.

Зустріч провели працівники  КП «Київський міський Будинок природи»: 

головний біолог  Оболешев І.О. та фахівець з екологічної освіти Марценюк Д. М. 

28.03.2017 відбулась тематична зустріч на тему водних ресурсів

опубліковано 28 бер. 2017 р., 05:31 Адміністратор сайту   [ оновлено 11 квіт. 2017 р., 07:26 ]

 
 
 

28.03.2017 було проведену екологічну-бесіду на тему Водних ресурсів з учнями 1-го класу 92-ї школи.
Під час бесіди діти розповідали свої знання стосовно води та відгадували тематичні загадки, в завершення було продемонстровано мультиплікаційне відео "Кругообіг води в природі"

22 березня 2017р. до Всесвітнього дня водних ресурсів було проведено тематичну зустріч зі шкільною молоддю.

опубліковано 27 бер. 2017 р., 06:50 Адміністратор сайту   [ оновлено 28 бер. 2017 р., 05:00 ]

Мета зустрічі - ознайомлення з екологічною датою, формування відповідального ставлення до навколишнього природного середовища та водних ресурсів зокрема. Вплив людини на стан водних ресурсів, залежність людини від води, можливості і перспективи використання водних ресурсів.

В рамках зустрічі з учнями 7 класу 318 київської гімназії було проведено екскурсію виставкою акваріумних риб та рослин та пізнавальну гру-бесіду з демонстрацією мультфільму «Кругообіг води».

Зустріч провели працівники  КП «Київський міський Будинок природи»: головний біолог  Оболешев І.О. та фахівець з екологічної освіти Марценюк Д. М. 


6 березня відбулась прес-конференція в рамках щорічної всеукраїнської операції «Первоцвіт»

опубліковано 9 бер. 2017 р., 07:53 Адміністратор сайту   [ оновлено 10 бер. 2017 р., 02:46 ]


Спікери конференції:

Борейко Володимир Євгенович, Заслужений природоохоронець України, директор Київського еколого-культурного центру;

Парнікоза Іван Юрійович, кандидат біологічних наук, координатор програм з охорони біорізноманіття Київського еколого-культурного центру.

Первоцвіти – це група ранньоквітучих рослин, які розвиваються ранньою весною: підсніжник, сон-трава, шафран (крокус), черемша, білоцвіт. Усі види цих рослин занесені до Червоної книги України, охороняються міжнародними конвенціями. Основна маса цих рослин росте в Закарпатті і привозиться в міста саме звідти. Браконьєри часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям, бо на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, адже рослина не змогла продовжити рід.  Знищуючи первоцвіти, ми змінюємо склад фітоценозів , втрачаємо частину екосистеми, натомість отримуємо ерозію ґрунтів.  

Якщо буде жорсткий контроль з боку міліції та громадян, то первоцвіти будуть захищені. До речі, Адміністративний Кодекс України накладає штрафи як на торгівців первоцвітами, так і на тих, хто їх купує. Працівники міліції можуть складати протоколи за наступними статтями Кодексу з вилученням самих первоцвітів у торгівця:

ст.159 - порушення правил торгівлі на ринках;

ст. 160 – торгівля з рук у невстановлених місцях;

ст.164 – порушення порядку провадження господарської діяльності,

І навіть довідки про вирощені первоцвіти на власних ділянках підлягають вилученню, бо згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» комерційна реалізація будь-яких видів тварин і рослин із Червоної книги ЗАБОРОНЕНА, незалежно від того, де вони добуті (зірвані, викопані, вбиті) – у природі, або на присадибній ділянці.

У 2012 році за підтримки мерії та міліції вдалося захистити первоцвіти, знизити продаж рослин в 50 разів. Але зараз ситуація погіршилась і без свідомої громадськості її буде важко виправити. Одже, від кожного з нас залежить чи будуть рости в наших лісах первоцвіти, чи будуть милуватися першою весняною красою наші діти та онуки. Якщо побачите торгівця первоцвітами – телефонуйте 102, повідомте про порушення у поліцію.

Круглий стіл на тему „Рятування диких тварин і птахів в м.Києві. Проблеми та їх вирішення”.

опубліковано 14 лют. 2017 р., 04:55 Адміністратор сайту   [ оновлено 14 лют. 2017 р., 05:04 ]

3 лютого 2017р. в Комунальному підприємстві «Київський міський Будинок природи»  відбувся Круглий стіл на тему „Рятування диких тварин і птахів в м.Києві. Проблеми та їх вирішення”.

          У Круглому столі брали участь:

*Управління екології та природних ресурсів Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київради –Лагун О.А.

*КП «Київський міський Будинок природи» - Грібачов Є.С., директор; Юміна І.В., провідний фахівець з зв’язків з громадськістю та пресою;

*КП «Плесо» - Борисова О.В., заст. ген.директора з організаційних питань; Афансьєва О.А., начальник відділу охорони навколишнього середовища;

*Київський зоологічний парк загальнодержавного значення – Харьков С.В., заступник Генерального директора;

*Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України - Шквиря Марина Геннадіївна, науковий співробітник, кандидат біологічних наук; Яковлев С.Б.,м.н.с;

*ККО «Київзеленбуд»  - Млинарич Олег Борисович, заступник генерального директора;

*Представники громадськості.

Учасники Круглого столу зібрались, щоб обговорити питання рятування диких тварин і птахів, які перебувають і мешкають у міському середовищі та потрапили у скрутний стан, сформувати бачення проблем та шляхи їх вирішення


Розпочався Круглий стіл з виступу Афанасьєвої О.А
Ольга Анатоліївна розповіла про те, що до контактного 
центру міста 1551 часто звертаються громадяни стосовно
рятування качок, лебедів та інших птахів. В лісопаркових
зонах міста мешкають бобри, черепахи та інші дикі птахи
і тварини. Але на всі запити громадян досі нема чітких 
відповідей: 
-    хто саме рятує тварин та птахів, якщо є така потреба в їх рятуванні?
-    хто буде піклуватися про хворих, або поранених  тварин та птахів?
-    де саме будуть перебувати в процесі лікування та реабілітації дикі птахи і тварини?
-    хто їх буде лікувати і вилікуваних випускати на волю?        
Харьков С.В. зауважив, що основна проблема – недостатність інформаційної пропаганди. Диких 
птахів і тварин відловлювати взагалі не можна, якщо птах чи тварина не поранена. І ні в якому разі це не
можна робити не фахівцям, навіть якщо дикий птах чи тварина поранені. Не треба допомагати тим, 
хто цього не потребує – в дикій природі птах чи тварина сама про себе подбають. Завдання людини – 
не заважати їм жити. Часто тварина, або птах, вже занесені до Червоної книги і таке «рятування» вже 
кваліфікується як злочин. В Києві повинен бути притулок для поранених тварин/птахів, функції якого: 
ветеринарна допомога, догляд, реабілітація та вирішення подальшої долі. Можна зробити не окремий
підрозділ, а створити такий центр на базі існуючих подібних служб та закладів. При зоопарку такий 
центр робити неможна, оскільки тут є багато рідкісних, унікальних птахів і тварин, що опиняться під
інфекційною загрозою в разі масового утримання тварин з невідомих місць походження. Зоопарк 
дотримується суворого карантину. Такий центр доцільно облаштувати на базі майбутнього 
комунального притулку для домашніх тварин. Адже функції: відлов, лікування, перетримка та подальше
влаштування є подібними. Наразі функції відлову забезпечують рятувальні служби – підрозділи МЧС, 
які за потребою завжди підключають спеціалістів зоопарку. 
Функція перетримки та прилаштування диких тварин у місті Києві наразі відсутня. 
Шквиря М.Г. розповіла про необхідність створення для роботи притулку єдиної бази експертів та 
координаторської бази. Ловити диких птахів чи тварин дуже небезпечно, тварина може бути хворою
на сказ. Тобто для відлову повинна бути ліцензія. Утримання та лікування потребують коштів. 
Тварин, безумовно, треба саджати на карантин. Санітарно-епідеміологічний захист населення 
повинен бути на першому місці. Існуючих притулків для диких тварин в Україні взагалі дуже мало, 
а у Києві немає зовсім.  Для Києва повинен бути такий притулок, де є експерти та база місць 
розподілу птахів і тварин.
Грібачов Є.С.
запропонував використати Будинок природи в якості 
інформаційної бази для створення і розповсюдження меседжів з 
ціллю інформування населення стосовно поводження з дикими 
тваринами і птахами міста. 
Учасники Круглого столу прийняли рішення:
1.     Звернутися з пропозицією до Управління екології створити у Києві притулок для 
поранених/хворих/покинутих диких птахів і тварин як окремий підрозділ (найкращий варіант – 
на базі комунального притулку для домашніх тварин).
2.     Створити у Києві єдину базу експертів, профільних вет.лікарів та координаторську базу 
розподілу по закладах України диких тварин, відловлених у місті.
             3. Широко інформувати населення про поводження з дикими птахами і тваринами в місті,  використовуючи відповідні меседжі.

1-10 of 134