24 травня проведено тематичну зустріч до Міжнародного дня біорізноманіття

опубліковано 24 трав. 2016 р., 01:47 Адміністратор сайту   [ оновлено 24 трав. 2016 р., 01:47 ]


Біорізномаїття – це здоров’я екосистеми, від якого залежить продовольча безпека, здоров’я і благополуччя людей.

У 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55-й сесії проголосила  22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни. Наше життя тісно переплітається з біорізноманіттям планети.  Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Багато секторів економіки залежать від біорізноманіття та екосистемних функцій і послуг. Дотепер біорізноманіття представляє базу для розвитку більшості галузей промисловості. Виробництво продуктів харчування здебільшого залежить від біорізноманіття та послуг, які надають нам екосистеми. Біорізноманіття та екосистеми забезпечують нас найнеобхіднішим для здоров'я - чистим повітрям, чистою водою і продовольством. Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

У Стратегічному плані зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки (м. Нагоя, Японія, 2010), збереження і стале використання біорізноманіття розглядаються як одна з можливостей для досягнення сталого розвитку. Саме тому в 20-и Цільових завданнях Айті щодо збереження та сталого використання біорізноманіття, передбачається не тільки збереження біорізноманіття, але й усунення основних причин його втрати шляхом включення тематики біорізноманіття в роботу всіх секторів уряду і суспільства. Генеральною асамблеєю ООН період з 2011 по 2020 роки проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки та Цільових задач Айті.

Міжнародний день біорізноманіття,  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті.

Про роль борізноманіття та проблемами його зменшення у світі була розмова з учнями 2 класу СШ №139 Шевченківського р-ну. В рамках зустрічі з дітьми були проведені екологічні ігри "Гусінь" та "Середовища існування".

ą
Адміністратор сайту,
24 трав. 2016 р., 01:47
Comments