5 березня прес-конференція в рамках акції "Збережемо первоцвіти"

опубліковано 4 бер. 2020 р., 00:48 Адміністратор сайту   [ оновлено 21 січ. 2021 р., 02:24 ]
5 березня в 11:00 в приміщенні КП «Київський міський Будинок природи» в рамках природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти» відбудеться прес-конференція. Спікер конференції Заслужений природоохоронець України, директор ГО «Київський еколого-культурний центр» БОРЕЙКО Володимир Євгенович. Запрошуємо громадськість і пресу.

На превеликий жаль в нашій країні стала вже звичкою у перші весняні дні торгівля букетами весняних первоцвітів, які насправді настільки бояться тепла, що миттєво в’януть у наших квартирах. Багато первоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, занесених до Червоної книги.

Перші весняні квіти найуразливіші з усіх рослин, адже вони зазвичай мають дуже короткий період вегетації. За кілька тижнів тендітний провісник весни повинен прорости, розквітнути, запасти в собі певну кількість поживних речовин, аби потім на 10-11 місяців сховатися під землю. Якщо ж зірвати рослину, вона увійде в фазу спокою не підготовленою і до наступної весни може навіть загинути. До того ж без квітки не сформується насіння. Отже, буде порушено процес розмноження. Одночасно з першими квітами прокидаються бджоли, оси, джмелі. Цієї пори нектар первоцвітів – єдина пожива для багатьох комах. Вимирання одного виду рослин призводить до зникнення близько 20 видів безхребетних тварин. Ланцюг вимирання продовжується і колись він може дістатися до людства.

На території  України налічується  33 види первоцвітів,  але якщо не припинити  їх  масове знищення у найближчі роки, то  може  зникнути  більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин.

Закликаємо громадян не підтримувати браконьєрський бізнес і не купувати первоцвіти. Торгівля первоцвітами та їх купівля переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафами
ą
Адміністратор сайту,
4 бер. 2020 р., 00:48
Comments