7 березня – прес-конференція "Первоцвіти"

опубліковано 7 бер. 2019 р., 03:59 Адміністратор сайту   [ оновлено 11 бер. 2019 р., 04:04 ]
В рамках природоохоронної акції "Збережімо первоцвіти" в КП "Київський міський Будинок природи" 7 березня відбулась прес-конференція за участі заступника начальника Управління екології і природних ресурсів КМДА Короля Олексія Валентиновича. Спікер прес-конференції -Заслужений природоохоронець України, директор громадської організації "Київський еколого-культурний центр" Борейко Володимир Євгенович. 
Найбільше первоцвіти страждають напередодні свята 8 березня. Саме на ці дні припадає найбільша кількість реалізованих квітів.
Купуючи букетик перших лісових квітів, ми підтримуємо їх винищення. Ці букетики милують око декілька днів, потім ідуть у смітник. А на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід. Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів.
На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів. У природі всі пов’язані між собою їжею, утворюючи довжелезний ланцюг. Зникне якийсь вид квітки і зникне комашка, яка живиться нектаром або пилком тільки цієї квітки.
Слідом за комашкою зникне якийсь певний вид плазунів, птахів, які живляться саме цією комахою і ланцюг вимирання видів рослин та тварин подовжується. Так збільшується з кожним виданням Червона книга України, наповнюючись зникаючими видами рослин та тварин – за 10 років вона збільшилась в рази. В прибалтійських країнах, Польщі, Білорусі первоцвіти не продаються зовсім. Це результат успішної роботи поліції і високий рівень свідомості у населення.

Закликаємо не купувати первоцвіти, не підтримувати їх винищення. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафами.

ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2019 р., 03:59
ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2019 р., 03:59
ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2019 р., 03:59
Comments