7 березня – прес-конференція "Збережімо первоцвіти"

опубліковано 7 бер. 2018 р., 04:05 Адміністратор сайту   [ оновлено 7 бер. 2018 р., 04:06 ]

В рамках природоохоронної акції "Збережімо первоцвіти" в КП "Київський міський Будинок природи" 7 березня відбулась прес-конференція. Спікери прес-конференції Заслужений природоохоронець України, Директор громадської організації «Київський еколого-культурний центр» Борейко Володимир Євгенович та заступник директора КП «Київський міський Будинок природи» Стець Галина Василівна.

 
 
 
 

Більш за все первоцвіти страждають напередодні свята 8 березня, тому що їх дарують жінкам. Саме на ці дні припадає найбільша кількість реалізованих квітів.

Купуючи букетик перших лісових квітів, ми підтримуємо їх винищення. Ці букетики милують око декілька днів, потім ідуть у смітник. А на місці вже зірваної квітки залишається пустеля, бо рослина не змогла продовжити рід. Продавці первоцвітів часто виривають їх з ґрунту разом з бульбами, бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни. Змінюється склад фітоценозів. У природі всі пов»язені між собою їжею, утворюючи довжелезний ланцюг. Зникне якийсь вид квітки і зникне комашка, яка живиться нектаром або пилком тільки цієї квітки. Слідом за комашкою зникне якийсь певний вид плазунів, птахів, які живляться саме цією комахою і ланцюг вимирання видів рослин та тварин подовжується. Так збільшується з кожним виданням Червона книга України, наповнюючись зникаючими видами рослин та тварин. В прибалтийських країнах, Польщі, Білорусі первоцвіти не продаються зовсім. Це результат успішної роботи поліції і високий рівень свідомості у населення.

Закликаємо жінок не купувати та не приймати в подарунок первоцвіти, не підтримувати їх винищення. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією, вона карається штрафом від 200 грн і може сягти 3000 грн. за один букетик.

ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2018 р., 04:05
ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2018 р., 04:05
ą
Адміністратор сайту,
7 бер. 2018 р., 04:05
Comments