ДОПОВІДЬ Зубовича М. П. на конференції 16 червня 2015р.

опубліковано 17 черв. 2015 р., 07:51 Адміністратор сайту   [ оновлено 18 черв. 2015 р., 05:56 ]
Конференція «Стан імплементації Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму  "Питна вода України" на 2011-2020 роки»

16 червня 2015р.

ДОПОВІДЬ

Зубович Микола Петрович

Відповідно до Закону України природна вода – це вода, створена природою з відповідним набором мікроелементів. Вона зберігає біоенергетичну пам’ять після пройденого нею шляху підземних лабіринтів і системах природного очищення-відновлення. Помилковою є думка, що вода має хаотичний рух в біосфері. В залежності від готовності біоенергетичної складової води вона повертається в залежність від космічно-галактичних співвідношень та діями температури повітря і енергії Сонця – так розкривається її латентний біологічний потенціал.

В своїй генетичній пам’яті люди і тварини шукали і оселялись неподалік від витоку природного джерела (часто з-під землі), споживаючи воду з відповідною прохолодою з миттєвим втамуванням спраги і відчуттям підвищення енергетичного стану організму до гармонійного співвідношення з навколишнім середовищем, відчуваючи своє єднання з біологічним світом.

На відміну від людини, тварини і до сьогоднішнього дня зберегли свою біоенергетичну пам’ять у споживанні більшості продуктів харчування і води. В більшості демократичних країн світу в державних законах про забезпечення населення питною водою враховано природний кругообіг води і її здатність до самоочищення. В Україні при постачанні населенню питної води необхідно вивчити басейн водозбору, так як ріки і луки не мають автономії і входять в системи водозбірних басейнів. Лише в гірських умовах є можливість дотриматись вимог закону в забезпеченні населення якісною природною водою.

Методи технологічної очистки води ніколи не були досконалими, так як змоделювати молекулу води ще не під силу, а енергетичний природний потенціал води поки що повністю не досліджений. Всі методи очищення води, які претендували на абсолютну бездоганність, були дискредитовані – зворотній осмос, «жива» і «мертва» вода, очищення сріблом, біоактиватори води, та інше.

     Дніпровський водозбір в межах міста Києва і його околицях

Один з найбільших обширних водозборів на терріторії України це Дніпровський водозбір, потоки якого спрямовані до Чорного моря. Він розпочинається на території Росії, проходить через місто Смоленськ, Смоленську АЕС, а також через міста Білорусії - Могилів, Бобруйськ. Притока Дніпра Десна проходить через Брянськ, Чернігів і впадають  в Дніпро перед Вишгородом.

Дніпровський водозбір проходить через територію трьох країн з високим рівнем використання земель сільськогосподарського призначення. По всій довжині як Дніпра, так і Десни зустрічається у водах річок забруднення фтором, нітратами, нафтопродуктами, стронцієм, полонієм, пестицидом ДДТ. Відмічено забруднення підземних вод, що на території Росії, і після проходження через міста Білорусії і України. В басейні Дніпровського водозбору в 1993 році на Курській АЕС була аварія з радіоактивними викидами, які відмічалися в річці Десна.

Основні притоки Дніпра – Прип’ять і Десна – знаходяться в зоні небезпечного антропогенного навантаження і несуть хімічне та радіаційне забруднення, а  також не убезпечені від брудних стічних вод через перераховані вище міста та негерметичний саркофаг на Чорнобильській АЕС. Не радує розбудова Курської та Смоленської АЕС, які ще більше погіршать ситуацію з забрудненням. 

Таким чином, частина водозбору  м.Києва не відповідає вимогам Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України на 2011-2020 роки" - територія водозбору не має і не може мати заповідного режиму. В межах міста і в суміжних районах Київськії області лише частина свердловин знаходяться під контролем, тоді як десятки тисяч - нелегальні. 

Інтенсивне використання підземних вод не тільки як питної води, а і для господарських цілей, уже привело до зниження споживання водоносних лінз. В результаті чого на території міста Києва і часткого Київської області виникла пустота, яка заповнюється водою, забрудненою стічними техногенними відходами. Санепідемстанція Києва та гідроекологи повідомили, що частина бюветів не відповідає вимогам питної води. В умовах сьогодення кожна людина має зараження свого організму паразитами в достатній кількості, які частіше будь-яких захворювань руйнують організм людини і можуть привести її до смерті. Біологічна очистка води оксидантами  Redolyt - високоефективна технологія для боротьби з бактеріями та вірусами, мікроорганізмами та грибами і заслуговує впровадження її по всій Україні для боротьбя з біологічними забрудненнями. Але очищення таким методом від хімічного і радіаційного забруднення залишається невирішеним. 

Ринок так званої "питної води" в тарі не тільки у місті Києві, а по всій території України, в своїй більшості має сумнівну історію походження і як результат - невідповідну якість. Відомі дані про результати досліджень німецьких експертів, які проаналізували зразки води з пластикових плящок і дійшли висновку, що в ній містяться хімічні сполуки, які виділяються з пластику і здатні порушити роботу ендокринної системи людини. В ході експерименту дослідники виявили, що шкідливі речовини містяться в 16 з 18 зразків води. Загалом в пробах води в пластиковій тарі виявлено 24520 різних хімічних речовин. По даним німецького вченого професора Вільяма Шотіка в питній воді, що зберігається у пластикових пляшках, було виявлено сурму, яка може вплинути на здоров"я людини. Кількість сурми в узятих зразках дуже мала і відповідає існуючим європейським нормам по вмісту домішок у питній воді. Однак, порівняльні дослідження показали, що вміст сурми в питній воді, що зберігається в скляних пляшках, в 30 разів менший, ніж у пластикових. Суть в тому, що сурма використовується при виробництві пластику, з якого виготовляють пляшки і з часом вона вимивається у воду. В Італії, Китаї та Австралії в деяких провінціях відмовились від пластикових пляшок. 

Держава гарантує своїм громадянам якісну воду, а на ринок вода попадає без відповідного контролю з вказівкою на етикетках: "Рекомендовано для всіх!", тоді як люди мають різні рівні кислотності - понижену чи підвищену. Більше 60% населення ніяк не можна споживати воду менше 7рН, а на ринку питної води є вода різної кислотності, очищена в тому числі і за допомогою зворонього осмосу, яка має кислотність від 5,2рН до 5,9рН. 

Повертаючись до Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України на 2011-2020 роки", метою якої  є забезпечення гарантованих Конституцією України прав (254к/96-ВР) та екологічна безпека шляхом забезпечення питною водою  до встановлених нормативів. Держава зобов"язана інформувати населення про відповідність і невідповідність на ринку якості питної води. 

Шляхи і методи розв"язання проблеми напряму пов"язано з екологічною ситуацією та станом питних вод України. Звернемо увагу на карту забрудненості поверхневих вод, забрудненість підземних вод, радіаційне забруднення території, урбанізацію території, обсяги викидів неочищених та недостаньо очищених стічних вод та ступінь забрудненості території, а також локалізації водозбору. Світова практика вказує нам, що вищевказані проблеми необхідно враховувати, дотримуючись законодавства, а також враховувати економічну складову - собівартість питної води.

 І не тільки столиця, а і всі населені пункти України, повинні пройти імплементацію Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України на 2011-2020 роки" і мати можливість отримувати інформацію про якість питної води із засобів масової інформації, а також постійно продавати питну воду по затратній ціні під контролем громадських організацій. Є можливість зменшення транспортних затрат на перевізку води. Очікувані результати будуть відповідати Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України на 2011-2020 роки" та якості її для кожного громадянина України.

Шановні учасники конференції! Дозвольте ВАМ ЗАПРОПОНУВАТИ Нову концепцію забезпечення кожного киянина якісною питною водою, на основі діючого законодавства України. 

Враховуючи незадовільний стан Дніпровського водозбору по забезпеченню населення питною водою, слід розглянути інші регіони України, які позбавлені забруднюючих факторів і можуть відповідати вимогам Закону України про питну воду.

Території Івано-Франківської і більша частина Закарпатської області найбільш придатні для отримання природної питної води. Для цього необхідно керівництву КМДА укласти договір на довгострокове використання трьох-чотирьох каптажів якісної води. Необхідно замовити цистерни для перевозки води в кількості 4х вертушок від 3,5-5тис.т, кожна, що надасть можливість кожного киянина забезпечити якісною питною водою по доступним цінам за рахунок здешевлення транспортних затрат і розлив в тару багаторазового використання по 5, 10, 15 літрів з металево-лужним покриттям, та скляною тарою від 350мл до 1 л. 


Comments