Кріт європейський (Talpa europea)Голод этого животного вообще неутолим.

 А. БремКріт - найвідоміший і найпопулярніший серед підземних жителів. Більше того, багато далеких від біології людей вважають, що він - єдиний підземний звір наших країв. Зовнішній вигляд крота знайомий усім без винятку, хто читав у дитинстві казку "Дюймовочка": малюсінькі вічка, довгий ніс, схожий на хоботок, потужні передні лапи з міцними білими пазурами і чорне коротке блискуче щільне хутро. У принципі, прийнято вважати, що хутро крота - чорне, але на 1-2 тисячі кротів попадаються і коричневі, і руді, і жовті, і молочно-білі звірятка.

Рідко хто бачив цього звіра живцем; зазвичай про його присутність люди здогадуються по купках землі, які цей пустельник і грабар викидає зі своїх підземних штолень. Кріт - нешкідлива, навпаки - корисна тварина, все життя якої "зіпсоване" несправедливим ставленням роду людського до його скромної персони. За хибною думкою, кріт об'їдає підземні частини рослин, завдаючи тим самим шкоду садівництву й городництву. Насправді, кріт - комахоїдна тварина, що харчується винятково безхребетними тваринами.

Гніздова камера крота зазвичай розташовується в центрі лабіринту ходів і неодмінно під коріннями дерев. Самка вистилає її трав'янистою підстилкою й виводить тут 3-10 дитинчат.

Колись кротів в Україні масово вбивали, заготовляючи щороку до 3 000 000 шкурок, але, як не дивно, таке варварство не відбилося на чисельності виду, і сьогодні кріт - це один з найбільш благополучних звірів України, розповсюджений скрізь, крім сухих степів і Криму. У містах він зустрічається на околицях. Окремі популяції стійко зберігаються в парках ще з тих пір, коли ці парки були просто міськими околицями.

Вид настільки численний, що не має спеціального природоохоронного статусу.