Куниця кам`яна (Martes foina)Во время своих хищнических набегов она точно так же смела и предприимчива, как хитра и лукава.

 А. БремНевеликий звір з видовженим тілом і довгим пухнастим хвостом (довжина хвоста дорівнює приблизно половині довжини тіла). Морда широка, добре помітні великі вуха мають трикутну форму, очі більші й злегка розкосі. Вид, що добре пристосувався до різноманітних умов існування, але віддає перевагу горбистій місцевості. Особливістю кам'яної куниці є прихильність до житла людини. Часто вона поселяється в забудованій частині сучасного мегаполіса, влаштовуючи притулок на горищі й харчуючись в основному голубами.

Розміри: довжина тіла 42-56 см.

Забарвлення: загальний відтінок хутра темно-жовтий. На відміну від лісової куниці, у якої на грудях розташована пляма яскраво-жовтого кольору, пляма на грудях кам'яної куниці - біла (за що вона й одержала російську назву "белодушка"), хвіст у неї істотно темніший від спини.

Харчування: хижий звір, що пожирає всіх, кого тільки може здолати.

Плідність: буває один приплід у рік (2-6 дитинчат).

Зимівля: кам'яна куниця активна цілий рік.

Поширення: живе на всій території України.

Місцеперебування в місті: кам'яну куницю в місті можна зустріти де завгодно: і в центральній забудованій частині міста, і в парках, і на пустирях, і на околицях.

Природоохоронний статус: вид Бернської конвенції, вимагає охорони.