Полівка водяна (Arvicola terrestris)


…за своїм способом життя багато в чому нагадує не лише крота, а й ондатру та інших гризунів, що живуть біля води.

А. БремВеликий "показний" гризун, має іншу назву "водяний щур", відмінно плаває і пірнає. Зустрінута на прогулянці значних размірів тваринка, що втікає від вас в бік водойми, може бути або водяною полівкою або ж сірим щуром. Відрізнити цих тварин легко - сірого щура відрізняє довгий і не особливо симпатичний хвіст, тоді як хвіст водяної полівки з першого погляду зовсім не помітний.

Ця навколоводна тваринка викопує на березі довгі нори з невеликими викидами землі, схожими на кротовини. Ще 50 років тому водяна полівка була настільки чисельна, що вважалася шкідником садів, її тисячами вбивали заради хутра, а зараз вона стала рідкісним звіром, що значно поступається чисельностю екологічно близькому виду - ондатрі, що зовсім недавно з'явилася в Україні.

Розміри: до 18 см.

Забарвлення: хутро на спині - темно-буре, живіт світліший від забарвлення спини.

Харчування: меню водяної полівки складають зелені частини й корінь навколоводних рослин.

Плідність: в одному виводку самки буває 5-6 дитинчат.

Зимівля: тварина активна цілий рік, зиму проводить у норах, виритих на березі.

Поширення: раніше водяна полівка жила на всій території України. Зараз - це спорадично розповсюджений вид на прибережній території великих рік.

Місцеперебування в місті: зарослі береги водойм.

Природоохоронний статус: місця, де зустрічається водяна полівка варто позначати, оскільки цей вид є індикатором гарного природного стану біотипу.