Видра річкова (Lutra lutra)


Она, безусловно, принадлежит к самым интересным животным нашей части света.

 А. БремНапівводний спосіб життя, безсумнівно, наклав відбиток на вигляд цього звіра. Видра має гнучке тіло, довгий плаский хвіст, невиразну шию й невеликі вушні раковини, поруч з якими розташовуються спеціальні складки шкіри, що закривають вушні отвори під час пірнання. Видра майстерно плаває та пірнає. Віддає перевагу великим водоймам або річкам з плавною течією. Крім усього іншого, природа, невідомо чому, наділила видру надзвичайною чарівністю. Спостерігати за цим звіром, що або плаває, або почухується на березі - справжнє задоволення. Дитинчата ж видри - одні з найпотішніших і тямущих звіряток наших широт.

Видра веде потайний спосіб життя, її присутність у водоймі видають зазвичай сліди на вологому ґрунті, які легко впізнати по відбитку перетинки між пальцями й сліду від хвоста, що волочиться.

Розміри: довжина тіла до 90 см.

Забарвлення: хутро каштаново-коричневого кольору.

Харчування: харчується головним чином рибою і раками. Не втрачає можливості поживитися великими водяними комахами, жабами, пташенятами або дрібними гризунами.

Плідність: раз у рік народжується 2-5 дитинчат.

Зимівля: у сплячку не впадає.

Поширення: на всій території України.

Місцеперебування в місті: водойми на околицях міст.

Природоохоронний статус: вид включений у Червону книгу України і до додатка до Бернської конвенції. Вимагає особливої охорони.