Виставки‎ > ‎Архів‎ > ‎

ВИСТАВКА КІМНАТНИХ ФІАЛОК ТА СТРЕПТОКАРПУСІВ

опубліковано 17 трав. 2013 р., 03:10 Адміністратор сайту   [ оновлено 12 черв. 2013 р., 01:10 ]

ВИСТАВКА КІМНАТНИХ ФІАЛОК ТА СТРЕПТОКАРПУСІВ

 

17 - 19 травня у Будинку природи (вул..Рогнідинська,3) відбулася виставка кімнатних фіалок та стрептокарпусів.  Якщо  фіалки вже добре відомі  киянам, то близькі родичі цієї рослини -  стрептокарпуси –  новинка.   Це дуже красиві квітучі трав’янисті рослини.  Один  дорослий кущ  одночасно може  нести до 100  великих яскравих квітів. Сезон цвітіння стрептокарпусів  триває з весни до пізньої осені, але й на зиму його листочки не відмирають, а прикрашають підвіконня своїх дбайливих господарів.

Батьківщина цих рослин – як і кімнатних фіалок - Африка. У природі налічують понад 150 видів стрептокарпусів, багато з них мають кардинально різні умови зростання та будову.  Є види, у яких лише один листок, зате до метра завдовжки. Вони  приваблюють комах-опилювачів  не красою квітки, а сильним ароматом і ростуть разом із орхідеями  на стовбурах дерев. Інші облюбували для себе кам’янистий ґрунт передгір’я Кіліманджаро, майже не пахнуть, але зачаровують цвітом.

Сучасні гібриди, яких виведено вже понад 1000,  пристосовані до умов наших квартир. Щоправда, замість морського бризу, в спеку їм потрібна вентиляція. Отже, на відміну від багатьох рослин, стрептокарпуси люблять протяги  не бояться кондиціонерів, легко розмножуються  і не складні у догляді.

17 травня, у перший день роботи експозиції, в ній взяла участь відомий селекціонер із Запоріжжя Галина Лазаренко, а в суботу, 18 травня, о 14:00 відбувся майстер-клас із вирощування стрептокарпусів. Його провела селекціонер цих рослин Юлія Склярова.

Родзинкою  виставки  стала  лотерея. Щодня о 16:00 відбувався розіграш призів (листових черенків та діток селекційних новинок сенполій, спеціальної літератури з догляду за кімнатними фіалками).   Виграш можна забрати протягом тижня у Будинку природи.