Виставки‎ > ‎Архів‎ > ‎

ВИСТАВКА СПІВОЧИХ ТА ДЕКОРАТИВНИХ ПТАХІВ

опубліковано 10 лют. 2013 р., 10:02 Адміністратор сайту
ВИСТАВКА СПІВОЧИХ ТА ДЕКОРАТИВНИХ ПТАХІВ

8 - 10 лютого у Будинку природи  (вул. Рогнідинська,3) відбулася виставка співочих та декоративних птахів.

В експозиції виставки були представлені папуги, канарки, амадини, діамантові горлиці інші екзотичні та рідкісні птахи. Лише три дні тішили співом та демонстрували своє барвисте пір’ячко найкращі та найцікавіші представники  пташиного царства, що вже давно стали домашніми улюбленцями.

 Канарки - одні з найпопулярніших птахів, яких тримають і розмножують у домашніх умовах. Людям подобається їхній мелодійний  дзвінкий спів, краса оперення, миролюбний веселий норов.

 З історії канароводства відомо, що іспанці й португальці, котрі завоювали Канарські острови на північному заході Африки в кінці ХV століття, були просто ошелешені співом диких птахів. Його вони порівнювали з голосом міфічних сирен.

Вивезені з Канарських островів у ХVІ столітті, ці «Диво-птахи» швидко завоювали популярність у багатьох європейських країнах. Предки домашніх канарок були зеленого, коричневого і жовтого забарвлення. Однак, протягом кількох століть любителі вивели багато різновидів кольорових канарок. З’явилися білі, блакитні, лимонні, сірі, червоні, пістряві, чубаті та кучеряві, які вже й не схожі на своїх диких родичів.

Інший напрямок селекційної роботи – співочі птахи. Навчити канарку правильному співу – ціла наука, про яку вам просто на виставці зможе розповісти  заступник голови секції співочих і декоративних птахів столичного Будинку природи суддя-експерт вищої міжнародної категорії з оцінки співу канарок російського наспіву Микола Процко. До речі, тут-таки можна почути як співають його вихованці.

Незмінний інтерес на виставці викликали папуги.

Всі види папуг відрізняються від інших птахів.

Найбільший із них – ара - своїм гучним голосом може завдавати чимало незручностей господарям, але за гарного догляду, цей розумний спокійний і доброзичливий птах  стає  вірним другом людині. Він добре і з видимим задоволенням наслідує людську мову й різноманітні почуті звуки. В природі цей вид зустрічається в країнах Центральної й Південної Америки. 

Дрібні папуги: хвилясті, нерозлучники, корели, розели – найпростіші в догляді. Як і всі їхні родичі, вони  легко звикають до людей. Звуконаслідувальні здібності у них низькі, проте, якщо захотіти, то і цих можна  навчити розмовляти. Як?  Про це вам також розкажуть на виставці.

Окрім популярних птахів, у столичному Будинку природи  ви зустрінете ще й інших, маловідомих широкому загалу,  пернатих, але, тішачись спілкуванням із ними, не забувайте, що участь у виставці для птаха – великий стрес. Незвична обстановка, багато незнайомих людей і птахів, спалахи фото- і кінокамер, гамір навколо… Цього  року у Будинку природи  заплановано виставки птахів ще 24-26 травня, 7-8 вересня (ІІІ Чемпіонат України з виставкових хвилястих папужок, класичної хвилястої папужки, з корел і канарок).  25-27 жовтня, а 30 листопада  у Київському Будинку природи відбудеться всеукраїнський конкурс на кращу пісню кенаря.

Тел. для довідок: 234-45-47