ВИСТАВКА СТРЕПТОКАРПУСІВ, ФІАЛОК І ПИСАНОК

опубліковано 15 квіт. 2013 р., 05:22 Адміністратор сайту   [ оновлено 6 бер. 2019 р., 05:35 ]

Виставка фіалок, стрептокарпусів та писанок 11-14 квітня 2013 г.

ВИСТАВКА СТРЕПТОКАРПУСІВ, ФІАЛОК І ПИСАНОК

11 -14 квітня відбулася виставка стрептокарпусів, фіалок і писанок. Стрептокарпуси – красиві квітучі трав’янисті рослини родичі кімнатних фіалок.  Один кущ дорослого стрептокарпуса  одночасно може  нести до 100 квітів.

Батьківщина цих рослин – як і кімнатних фіалок - Африка. У природі налічують понад 150 видів стрептокарпусів, багато з них мають кардинально різні умови зростання та будову.  Є види, у яких лише один листок, зате до метра завдовжки. Вони  приваблюють комах-опилювачів  не красою квітки, а сильним ароматом і ростуть разом із орхідеями  на стовбурах дерев. Інші облюбували для себе кам’янистий ґрунт передгір’я Кіліманджаро, майже не пахнуть, але зачаровують цвітом.

Сучасні гібриди, яких виведено вже понад 1000,  пристосовані до умов наших квартир.

Вони квітнуть із весни до пізньої осені. Щоправда, замість морського бризу, в спеку їм потрібна вентиляція. Отже, на відміну від багатьох рослин, стрептокарпуси люблять протяги.

Разом із квітами на виставці можна було побачити писанки.

В суботу, 13 квітня, о 14:00  майстриня Юлія Стрєльнік розповіла  про писанкарство, і провела майстер-клас із виготовлення крапанки, а в неділю, 14 квітня о 14:00 відбувся майстер-клас: «Способи вирощування листових черенків кімнатних фіалок».

Comments